انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
کد خبر: ۱۱۵۸۹۱ | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۲ - شماره: 1375
فردا نوزدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به کار خواهد کرد

پیشروی دانش‌بنیان ها

نوین ترین دستاوردهای فناورانه و دانش بنیان کشور از فردا به مدت چهار روز در نوزدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار به نمایش گذاشته می شود، مراسم گشایش این نمایشگاه فردا در محل دايمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار، مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور مقامات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان انرژی اتمی ایران، برخی از  نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ریاست دانشگا ه ها و مراکز علمی و روسای انجمن‌های مرتبط برگزار می شود.

مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر ستاد ملی هفته پژوهش از ارائه نوین ترین دستاوردهای فناورانه و دانش بنیان کشور در این نمایشگاه خبر داد و گفت: این نمایشگاه در واقع محل نمایش دست‌یافته های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی یک سال اخیر مراکز علمی و دانشگاهی کشور است.

عبدالساده نیسی افزود: امسال نمایشگاه هفته پژوهش برای اولین بار با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همزمان با ششمین نمایشگاه دیگر از جمله نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از سوم تا ششم دی و در محل نمایشگاه های بین المللی تهران با شعار پژوهش هدفمند ، فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی برگزار می شود.وی با بیان اینکه راهبرد اساسی این نمایشگاه در دو حوزه عرضه فناوری و تقاضای فناوری و بر پایه توسعه اکوسیستم نوآوری تعریف شده است، گفت: با توجه به روند رو به رشد عرضه و تقاضای فناوری در جامعه، نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار رویکرد جدیدی در حوزه زیست‌بوم نوآوری برپا خواهد بود.

نیسی اضافه کرد:ارائه دستاوردهای فناورانه و دانش بنیان کشور و همچنین ایجاد بستر مناسب برای ارائه نیازمندی‌های فناورانه کشور و رفع آن توسط شرکت های فناور و دانش بنیان، دانشگاه ها و پژوهشگاه ها مهم‌ترین هدف برگزاری نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار است.

نیسی با اشاره به حضور برخی از وزارتخانه از جمله وزارت صنعت، معدن تجارت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت نفت، وزارت نیرو، وزارت راه و شهرسازی و وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات در نمایشگاه نوزدهم و با توجه به تفکیک تقاضای فناوری و عرضه فناوری ، اظهار امیدواری کرد که در نمایشگاه امسال شاهد رشد فروش فناوری تقاضا محور و تجاری سازی نوآوری ها باشیم.

مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: امسال عرضه فناوری های دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و پژوهشگاه ها در سه سالن  به نمایش گذاشته می شود و برای اولین بار و به صورت مجزا دو سالن دیگر به تقاضای فناوری اختصاص داده شده است که بستر مناسبی برای اتصال متقاضیان فناوری و متوالی فناوری مهیا می كند.

نیسی افزود: از دیگر برنامه‌های نمایشگاه نوزدهم حضور سرمایه‌گذاران برای تسهیل در تجاری سازی فناوری با رویکرد تامین سرمایه گذاری اولیه، کاهش ریسک از طریق مشارکت و سرعت بخشیدن به تجاری سازی فناوری است. همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه‌های مختلف در طول برپایی نمایشگاه از دیگر برنامه های این نمایشگاه خواهد بود.وی ادامه داد: در نمایشگاه امسال از فناوری‌های جدید رونمایی خواهد شد و در زمان برپایی نمایشگاه ها و در غرفه فناوری های منتخب این دستاوردها در معرض دید قرار خواهد گرفت.

نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار ایران از فردا تا ششم دی ، هر روز از ساعت 9 تا 17 در محل دايمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقه‌مندان است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد