انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
کد خبر: ۱۱۶۱۷۰ | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۶ - شماره: 1379
پرفروش‌های کتاب در ماه آذر واکاوی شدند

سقوط «ملت عشق» ، صعود «انسان خردمند»

کتاب «انسان خردمند» عنوان پرتکرارترین اثر در میان پرفروش‌های آذر را از آن خود کرد. به گزارش خبرآنلاین بالاخره و پس از مدت‌ها کتابی دیگر موفق شد سلطه مطلق «ملت عشق » را در بازار کتاب دچار چالش جدی کند. خبرآنلاین گزارش کرده که حال و هوای بازار کتاب در سومین ماه از فصل پاییز که هوا آرام آرام زمستانی و سرد می‌شود، رویه‌ای خلاف عادت در پیش گرفته و در حال گرم شدن است. این گرم شدن را باید به فال نیک گرفت و امیدوار بود که بازار کتاب را برای مدتی نسبتا طولانی بی‌نصیب نگذارد، شاید که نویدبخش روزهای خوب گذشته باشد. روزهای نخست آذر با نفس‌های آخر طرح پاییزه کتاب در کتابفروشی همراه بود که بار دیگر حتی برای مدت کوتاهی، کتابفروشی‌های تهران را شلوغ کرد.

بنا به گفته مدیران کتابفروشی‌ها با پایان این طرح همچون روال همیشه برای یک یا دو هفته، بازار دچار رکود شد و پس از گذشت مدتی تا حدودی به تعادل رسید. البته از نظر بسیاری از مدیران کتابفروشی‌های معتبر، وضعیت فعلی بازار کتاب نه تنها امیدوارکننده بلکه رضایت‌بخش هم نیست و تنها عاملی که سبب دلگرمی فعالان این حوزه می‌شود، بهبود نسبی وضعیت نسبت به مهر و آبان است.

حال بهتر است که کمی از فضای نه چندان خوشحال کننده بازار فاصله گرفته و به سراغ پرفروش‌های آخرین ماه پاییز برویم، با وجود آنکه همچون گذشته رمان‌ها و داستان‌ها بیشترین سهم را در میان پرفروش‌ترین آثار دارند، اما کتاب‌هایی با موضوعات بسیار متنوع نیز به جمع پرفروش‌ها ملحق شده‌اند، مانند آثاری در حوزه مدیریت، دین و...

در آذر، نویسندگان تازه‌ای نیز به جمع پرفروش‌ها پیوسته‌اند، رسول یونان یکی از چهره‌های شناخته شده حوزه ادبیات و از نویسندگان غربی، رنه کارلینو و ریچارد باخ با آثار شناخته شده‌ای پا به این رقابت جذاب گذاشته است.

از نویسندگان ایرانی و خارجی شاخصی که پای ثابت پرفروش‌های کتاب شدند می‌توان به مهدی آذریزدی، گابریل گارسیا مارکز، رضا امیرخانی، رولف دوبلی، فردریک بکمن و مصطفی مستور اشاره کرد. حضور امیرخانی با تازه‌ترین رمانش، «ره ش» پس از مدت‌ها در پرفروش‌ها نیز جالب توجه است.

این ماه بر خلاف آبان، شاهد حضور یک کتاب به عنوان پرتکرارترین اثر در میان پرفروش‌ها هستیم، کتابی که ماه پیش در موفقیتش وقفه‌ای افتاد اما بار دیگر عنوان محبوب‌ترین اثر بازار کتاب ایران را از آن خود کرد، «انسان خردمند» اثر یووال نوح هراری.

البته اثر دیگر این نویسنده با عنوان «انسان خداگونه» نیز در میان پرفروش‌ها جایگاه قابل قبولی دارد و به نظر می‌رسد جایگزین خوبی برای «انسان خردمند» خواهد بود. پیش از این کتاب «ملت عشق» از الیف شافاک در چنین وضعیتی قرار داشت اما اثر دیگر او با عنوان «بعد از عشق» نتوانست موفقیت «ملت عشق» را تکرار کند. باید ببینیم این دو اثر نیز به این سرنوشت دچار خواهند شد یا نه.

تلاش خبرآنلاین بر آن بود تا تمامی کتابفروشی‌ها تعداد پرفروش‌ترین آثار خود را اعلام کنند که جز برخی، سایرین مایل به این اقدام نبودند. در ادامه بر جزییات پرفروش‌ترین آثار بازار کتاب در ماه پایانی پاییز مروری خواهیم داشت. (ترتیب کتابفروشی‌ها اتفاقی است.)

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد