انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
کد خبر: ۷۱۰۰۸ | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۸ - شماره: 829
رهبرمعظم‌انقلاب:

حادثه۹ دی نمونه‌اي از قدرت نظام است

گروه سیاسی

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح سه‌شنبه در ابتدای جلسه‌ درس خارج فقه و در آستانه‌ سالروز حماسه‌ی ۹ دی، با اشاره به دشمنی و کینه‌ورزی عملی مستکبران با حاکمیت اسلام و تلاش آنان برای سلب مولفه‌های قدرت نظام اسلامی، حادثه‌ بی‌نظیر ۹ دی را ازجمله نمونه‌های قدرت جمهوری اسلامی خواندند و خاطرنشان کردند: امروز هندسه‌ تقابل قدرت‌های استکباری با جمهوری اسلامی در جهت سلب قدرت مادی و معنوی، و عزم و اراده‌ ملت ایران است و در مقابل، باید این قدرت را حفظ و روزبه‌روز تقویت کرد. محور بيانات ايشان را در زير پي مي‌گيريم:

راه سعادت بشر

دست‌یابی به خیر و سعادت در جوامع بشری در سایه‌ برخورداری از قدرت است.

قدرت‌های مستکبر همچون آمریکا، سعادت جامعه و آنچه را که «ارزش‌های آمریکایی» می‌خوانند، در جمع‌آوری ثروت و تسلط بر عالم دنبال می‌کنند.

اما اسلام، سعادت بشر را در رسیدن به کمالات انسانی و جریان داشتن فکر و عمل قرآنی در تمام اجزای جامعه می‌داند.

اقیانوس یک ملت

وجود نظامی برآمده از اسلام و دارای قدرت و نفوذ در مسائل گوناگون منطقه موجب برانگیخته شدن دشمنی و کینه‌ قدرت‌های جهانی است.

نظام سلطه با هر تفکر و جریان ضد ظلم و تبعیض در دنیا مخالف است اما زمانی در مقابل جریانی با تمام وجود به معارضه برمی‌خیزد که آن جریان توانسته باشد اقیانوس یک ملت را به حرکت درآورد.

ریشه‌ توطئه‌ها و دشمنی‌های گوناگون با جمهوری اسلامی، تبلور مخالفت با نظام سلطه در ایران برخوردار از «منابع فراوان طبیعی و انسانی و اقتصادی، حرف و منطق و منبر سیاسی، و ابزار و نیروی لایق نظامی» است.

جمهوری اسلامی در مقابل این دشمنی‌ها باید بر قدرت خود بیفزاید و علت تاکید مکرر بر افزایش قدرت داخلی و استحکام ساخت داخل نیز همین مساله است.

تجهيز همه جانبه

مجهز شدن به انواع قدرت ازجمله «قدرت فکری، اقتصادی، اجتماعی و بسیج مردمی» لازم است.

به خیابان آمدن میلیون‌ها نفر در ۲۲ بهمن با گذشت حدود ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، نشانه‌ قدرت نظام اسلامی در بسیج مردمی است که این موضوع در دنیا بی‌نظیر است.

حادثه‌ ۹ دی نمونه‌ دیگری از عناصر قدرت نظام است.

در آن حادثه‌ بی‌نظیر، هیچ‌کس دست‌اندرکار نبود و قدرت فکری که شاکله‌ اصلی نظام اسلامی است، مردم را به خیابان‌ها کشاند و آن حادثه‌ بی‌نظیر پدید آمد.

خدعه دشمن

دشمن همچون دزدی است که قصد تصرف خانه را دارد اما این‌طور وانمود می‌کند که دلیل دشمنی، سلاحی است که صاحبخانه برای دفاع در دست دارد و اگر آن سلاح را زمین بگذارد، نزاع تمام می‌شود، بنابراین تلاش می‌کند با حیله‌گری و استفاده از انواع روش‌ها ازجمله حرف زدن، شوخی کردن، لبخند زدن، و تشر زدن، صاحبخانه را خلع سلاح کند و به خانه وارد شود.

نعمت قدرت

سعادت و شقاوت در گروی چگونگی استفاده از قدرت است.

منع سلاح هسته‌ای، مبانی بسیار مهم فقهی و عقلانی دارد اما امکان تلاش برای کسب انواع دیگر قدرت در اختیار دولت و ملت قرار دارد.

متن کامل را در تارنمای قانون بخوانید

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد