انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران خبرخوان فارسی
خبرهای این صفحه پربیننده‌ترین خبرها
کد خبر: ۷۱۰۲۶ | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۹ - شماره: 830

آقاي روحاني! مرحمت فرموده مارا بشنويد

سامان صابريان

رييس‌جمهور كشورمان در نشست تخصصی جامعه نظارت و بازرسی دولت كه در سالن اجلاس سران ولنجك برگزار شد، با استناد به نامه اصغر فرهادي فرمودند:«شنیده بودیم بعضی ها از فقر، کارتن خواب می شوند یا زیر پل ها می خوابند اما قبر خواب را کمترشنیده بودیم! چه کسی می تواند در جامعه بزرگی مثل ایران به این عظمت، دین فرهنگ و با عشق به خاندان رسالت، ببیند عده‌ای از هم نوعانش آسیب اجتماعی دیدند و به خاطر بی پناهی به قبر پناه برده اند. پيش تر زنده به گور می گفتند، اما در حال حاضر طرف برای اینکه سرما را تحمل کند خودش را در گور می کند.»

با تمام احترامي كه براي ايشان در كسوت رياست‌جمهوري ايران قائل هستيم ولي بايد اعلام كنيم كه اگر ايشان و وزراي محترم كابينه يازدهم، كمي مسير رفت و آمد خود را از ولنجك تا پاستور عوض كنند و براي مثال راسته خيابان‌هاي اطراف هرندي را نظاره كنند،خواهند ديد كارتن خواب،گور خواب، جوي‌خواب، زيرپل‌خواب و وسط اتوبان خواب كم نبوده وبراي ديدن شان تلاش زيادي لازم نيست.

آقاي روحاني!رييس‌جمهور متفاوت اين روزهاي ايران، شما از اين مصايب! كمتر مي‌شنويد زيرا چشم و گوش خود را در اختيار كساني قرار داده ايد كه ميلي به واضح شنيدن و ديدن شما ندارند و براي شما اختلال ديداري و شنيداري ايجاد مي كنند! آن‌هايي كه مدت‌هاست به عنوان دوستداران اعتدال! از مسير متفاوت‌شان براي شما سخن مي‌گويند ولي نه گوش شنوايي دارند ونه چشمي براي ديدن!

خدا را شكر كه جايگاه والاي آقاي اصغر فرهادي سبب شد تا شما دست‌كم صداي ايشان را بشنويد و براي دو خط هم كه شده از مشكلاتي بگوييد كه در بيرون شوراي اطلاع‌رساني‌تان تنظيم شده و در بولتن‌هاي نهاد! خدمت شما ارائه مي‌شود. ماه‌ها و سال‌هاست از بزرگان، دوستان و دلسوزان شما گرفته تا منتقدان رحيم و نه جبار، به شما مي‌گويند كه اين گروه اطلاع‌رساني يا نمي‌گذارند شما بشنويد يا كاري مي‌‌كنند كه كمتر شنيده شويد؛ ولي انگار نه انگار. اي كاش متصديان اطلاع‌رساني شما، با ابزار دولتي كه در اختيار دارند ونه با وسايل شخصي كه احساس خسارت كنند، شب‌ها در اتوبان‌هاي تهران، كمي با مردم باشند و به شما اطلاع دهند كه زيرپوست اين شهر چه مي‌گذرد!

آري، با اين وجود شما نبايد از اينگونه مشكلات مردم آگاه باشيد و كمتر شنيده باشيد، زيرا همان‌طور كه برخي دوست و دشمن را در گوش شما وارونه معرفي مي‌كنند، شايد مشكل و موهبت را نيز به خطي ديگر براي شما ترجمه كنند.

به طور حتم همه مي‌دانيم كه شما به تنهايي، توانايي رفع اين معضلات را نداريد ولي براي كاستن بار اين فشار كمرشكن، به ميان مردم بياييد، بگوييد و خود بشنويد، نگذاريد طيف و گروهي زبان، گوش و چشم شما شوند.

به مردم بگوييد كه چه نهادهاي ديگري وظيفه دارند در زمينه رفع مشكلات شما را همراهي و كمك كنند. ازمردم بشنويد كه چه مشكلاتي بلاي جان آن‌هاست. فرقي هم ندارد،كاخ نشين باشند يا كوخ نشين، همه با شما سخن دارند، لطف كنيد و ما را بشنويد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد