انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
کد خبر: ۸۲۲۴۶ | تاریخ : ۱۳۹۶/۴/۲۰ - شماره: 968
پروانه مافي در گفت‌وگو با «قانون»:

زنان اصلح برای وزارت کم نداریم

حسن گرنه ای

در ايام مبارزات انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس، بانوان اين آب و خاك پابه‎پاي مردان در صف اول حضور داشتند و براي تعالي اين مرز و بوم زحمات فراواني كشيدند. اما بعد از انقلاب، شرايط به گونه‎اي رقم خورد كه فرصت كمتري در اختيار اين بخش از جامعه قرار گرفت. در طول اين سال‎ها با وجود اينكه نيمي از جامعه را زنان شامل مي‌شوند، به خوبي از استعداد و ظرفيت موجود در ميان آن‎ها استفاده نشده است. در ايام انتخابات رياست‎جمهوري يكي از مسائلي كه نامزدها در خصوص جذب آراي زنان مطرح مي‎كردند، افزايش سهم بانوان و حضور آن‎ها در عرصه‎هاي حساس و سرنوشت‌ساز كشور بود. اين موضوع حال به يكي از مطالبات اصلي بانوان و فعالان تبديل شده است و آن‎ها مي‎خواهند در كابينه آينده، سهم قابل توجهي داشته باشند تا بتوانند به شكل بهتري پاسخگوي مطالبات همنوعان خود باشند. در ادامه، مشروح گفت‎وگوي «قانون» با پروانه مافي از اعضاي ليست اميد و نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي را مي‎خوانيد كه در رابطه با لزوم حضور بانوان سخن‌گفته است.

مطالبه حضور زنان در كابينه چه ضرورتي دارد و چه مزاياي مثبتي براي بانوان به همراه خواهد داشت؟

مطالبه اصلی زنان، تحقق همسانی نگاه به زنان و مردان به‌صورت توامان است و نگاه و باور به شایستگی زنان همانند مردان، یکی از مصادیق تحقق همسانی به حساب مي‌آيد که اگرایجاد شود زمینه حضورشان به عنوان مدیر در سطح وزارت را فراهم می‌کند. در طول سال های گذشته، مشارکت سیاسی زنان همواره با سدهای متعدد فرهنگی و قانونی روبه‌رو بوده است که رفع موانع و شناسایی زنان توانا، کارآمد و متعهد در این حوزه ضروری به‌نظر می‌رسد و انتصاب حداکثری زنان در سمت‌های ارشد سیاسی و مدیریتی از جمله فرمانداری، استانداری و معاونت ها از مطالبات جدی زنان قلمداد می‌شود. زیرا زنان در طول چند سال گذشته مسیر رشد و تعالی را به سرعت طی کردند بنابراین منصفانه است که از ظرفیت‌شان برای رشد وتوسعه کشور استفاده شود اما تا به امروز، شرایط متعادلی برای آنان وجود نداشته است. دلیل این مساله به عدم توانمندی و شایستگی زنان برنمی‌گردد به این سبب که مگر می‌شود در طول سال های گذشته، میان نیمی از جمعیت کشور یک زن توانمند و شایسته برای انتخاب پست وزارت نداشته باشیم. بدیهی است که این دلیل، منطقی و معقول نیست و منشأ اصلی آن به عدم کفایت زنان برنمی‌گردد بلکه به نگاه حاکم وحساسیت نسبت به اعتماد به توانمندی زنان مربوط است. اگرحضور زنان در کابینه دولت افزایش پیدا کند زمینه تغییر نگرش و باوردر سطح جامعه نسبت به توانمندی وموقعیت زنان فراهم مي‌شود. همچنین این امر سبب تقویت اعتماد به نفس زنان سطح جامعه نسبت به صلاحیت وکارآمدی‌شان خواهد شد.

آيا در كشور ما، مدير مياني قوي ازبين زنان پرورش داده شده كه امروز به دنبال وزير زن هستيم؟

در حال حاضر ، سهم زنان درمدیریت میانی کشور نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده است و در دولت یازدهم از معاون وزیر زن، معاونان استاندار زن، فرمانداران و بخشداران نسبت به گذشته بیشتر بهره‌مند شده ایم اما واقعیت امر آن‌است که همچنان با شرایط ایده‌آل و مورد انتظار فاصله معنادار داریم و همچنان حضورزنان در لایه های مختلف سازمانی رشد و ترقی قابل توجهی پیدا نکرده است. البته این به معنای رد گزینه حضور زنان در منصب وزارت نیست، به این دلیل که در حال حاضر زنان اصلح برای پست وزارت کم نداریم اما لازم است در ادامه مسیر برای بسترسازی پرورش کامل زنان و جلب اعتماد به شایستگی‌شان در مدیریت های کلان اجرایی، حضورشان در بخش مدیریت میانی بیش از پیش تقویت شود.

آقاي زنگنه در وزات نفت نشان داد به خوبي از زنان در معاونت‌ها بهره مي برد، اين موضوع در ساير وزارتخانه ها چه وضعيتي دارد؟

در حال حاضر همانند گذشته، حضور زنان در مناصب معاونت بيشتر وزارتخانه ها، کمرنگ است و در برخي مواقع نیز به‌صورت نمادین از زنان بهره گرفته شده است. اما اقدام اخیر وزیر نفت در راستای جدی گرفتن صلاحیت وشایستگی این قشر، حرکتی ارزشمند بود که این اقدام مرهون نگاه مثبت آقای زنگنه نسبت به مشارکت زنان است و اقدامات یک زن در مقام مشاور وزیر توانست چنین تحولی را در وزارتخانه ای همچون نفت ایجاد کند. برای استمرار این روند لازم است در کابینه دولت آينده این مساله مورد توجه جدی قرار گیرد. یکی از شاخص‌هایی که در بررسی صلاحیت وزرا در صحن مجلس مورد توجه قرار خواهیم داد، نگاه و برنامه وزیر پیشنهادی نسبت به زنان است که بايد درصدی را برای انتصاب مدیران زن اختصاص دهند.

حضور زنان در كدام وزارتخانه ها مي تواند عملكرد آن مجموعه را افزايش دهد؟

من با جنسیتی کردن وزارتخانه ها موافق نیستم و به‌نظرم باید فارغ از بحث جنسیتی، صلاحیت و شایستگی افراد مورد بررسی قرار گیرد. جنسیتی کردن وزارتخانه ها،در بلندمدت تاثیر منفی به دنبال خواهد داشت و زنان مهم تر از انتخاب وزیر زن در دولت آتی، به دنبال نهادینه کردن شایسته سالاری هستند که این هدف با جنسیتی کردن وزارتخانه ها منافات دارد.

وضعيت حضور زنان در كابينه آينده را از لحاظ تعداد چگونه پيش بيني مي كنيد؟

با توجه به شعار دولت روحانی مبنی بر افزایش حضورزنان در کابینه آينده،پیش بینی من این است که دولت دوازدهم وزیرپیشنهادی زن خواهد داشت که امیدوارم این انتخاب همراه با دغدغه مندی نسبت به افزایش حضورزنان شایسته باشد. انتظار ما از دولت روحانی فراتر از انتخاب وزیر زن و تابوشکنی ساختاری در حوزه مشارکت زنان است. زیرا در حال حاضر شرایط متعادلی در حوزه زنان وجود نداشته و لازم است با دید اغماض به این موضوع نگاه و شرایط مناسبی ایجاد شود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد