انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
کد خبر: ۸۲۳۶۹ | تاریخ : ۱۳۹۶/۴/۲۱ - شماره: 969

از اکران مجموعه سکانس‌های سانسور شده در سینمای ایران تا رسم سنتی عزل و نصب در دولت‌برنده توسط جناح بازنده!

علی زراندوز

سخنگوی رییس‌جمهور منتخب مردم در انتخابات چند ماه قبل، از جناح رقیب درخواست کرد هر چه سریع‌تر فهرست پیشنهادی خود را، برای وزرایی که آن جناح برای رییس‌جمهور رای‌آورده در نظر دارد، در اختیار دولت قرار دهند تا دولت بتواند سریع‌تر تشکیل کابینه دهد! در همین رابطه، سخنگوی جناح رقیب که در انتخابات شکست خورده بودند، در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: «من نمی‌دونم این همه عجله برای تشکیل کابینه برای چیه؟ متاسفانه آقایان بعد از این‌همه سال که هی دارند رای می‌آورند، هنوز جنبه برد ندارند. به هر حال ما مشغول کار کارشناسی برای پیشنهاد وزرای خودمان به دولت جدید هستیم و در گام اول، از معاون اول رییس‌جمهور درخواست کردیم نگهبان دم در نهاد ریاست جمهوری را عوض‌کنند، زیرا در آخرین مراجعه‌ای که بنده به آنجا داشتم، جواب سلامم رو دیر داد! به‌جای ایشون هم پیشنهاد می‌کنیم یکی از نیروهای خودمون‌رو که جواب سلام خودی‌ها‌رو قبل از شنیدن سلام میگه منصوب کنن! البته برای تعویض آشپز و نظافتچی و مسئول برق و مسئول بوفه نهاد ریاست جمهوری هم پیشنهادهایی‌داریم که به وقتش ارائه می‌کنیم! راستی الان اینجا خبرنگار روزنامه دولت هم حضور داره؟ شمایی؟ اینجا کارت تموم شد لطفا برو امور مالی روزنامه تسویه کن... برادر زاده‌ام دیروز از رشته روزنامه‌نگاری فارغ‌التحصیل‌شده، زحمت‌های شما می‌افته گردن ایشون دیگه!» لازم به‌ذکر است که از چهل سال قبل به این طرف، جناح بازنده در انتخابات، جو را به‌سمت و‌سویی برد که به‌صورت غیررسمی، عزل و نصب‌های دولت تازه، توسط جناح بازنده انجام می‌شود، تازه آن‌هم با کلی منت!

 

وفادارترین موجود جهان شناسایی شد! به گزارش خبرنگار ما، این موجود وفادار 40 سال تمام به دنبال کله‌مردی بود و سرانجام پس از سپری شدن چهار دهه، توانست کله او را تصاحب کند! این مرد که از وفاداری این موجود به خودش شگفت زده بود، در دفتر روزنامه حاضر شد و به خبرنگار ما گفت: «همه چیز از چهل سال پیش شروع شد...بابام تازه برام تلفن همراه خریده بود و من از خوشحالی داشتم پر در می‌آوردم که یهو دیدم یه پیامک برام اومده با این مضمون: کاشت مو؛ بدون درد و خونریزی؛ با جدیدترین متد اروپا... و یه شماره تماس. من اون موقع جوون بودم و سرم خرمن گیسو بود و این پیامک‌رو جدی نگرفتم. نه تنها اون روز جدی‌اش نگرفتم، بلکه در بقیه سال‌های عمرم که رفتم دانشگاه، خدمت سربازی، سرکار، زن گرفتم، بچه‌دار شدم، بچه‌هام بزرگ شدن و رفتن مدرسه و دانشگاه، هیچ وقت کاشت مو بدون درد و خونریزی رو جدی نگرفتم، ولی این پیامک هر هفته برای من می‌اومد... همیشه در کنار خاطرات تلخ و شیرین زندگی من، رسیدن این پیامک کاشت مو وجود داشت. تا اینکه یه روز که تو دوران پیری، کچل و تنها یه گوشه کز کرده بودم و داشتم به این فکر می‌کردم که هیشکی منو دوست نداره، باز صدای رسیدن این پیامک به گوشی‌ام، منو تکون داد! خودش بود... این پیامک، تنها عاشق من بود که منو فقط به‌خاطر کله طاسم می‌خواست... من هم بالاخره بعد از 40 سال با اون شماره تماس گرفتم و رفتم مو کاشتم... راستی موهام خوب شده آقای خبرنگار؟ میگن یه کم که بلند شه می‌تونم تن تنی هم کوتاهش کنم!» در این هنگام صدای زنگ رسیدن پیامک از گوشی پیرمرد بلند شد. پیرمرد تازه مو کاشته، پیامک رسیده را خواند و لبخند ریزی زد. خبرنگار ما پرسید:«همون عشق قدیمیه؟» و پیرمرد گفت: «نه ... کیس جدیده... یه ماهی هست عاشقم شده... لیزر کل بدن فقط با 220 هزار تومنه!»

 

منتخبی از سکانس‌های سانسور شده از فیلم‌های سینمایی سینماگران داخلی، به‌زودی در سینماهای منتخب اکران می‌شود! این مجموعه سانسور شده که با عنوان: «فیلمت را می‌بویند، مبادا...» اکران می‌شود، مجموعه‌ای از صحنه‌هایی است که به تشخیص مسئولان ممیزی وقت، باید از فیلم‌ها بریده می‌شدند تا اجازه اکران پیدا کنند. خبرنگار ما در رابطه با این خبر، با آقای قیچی‌منش، از مسئولان سینمایی کشور گفت‌و‌گو کرد و از ایشان پرسید: «شرمنده... ولی اگر این صحنه‌ها قابل پخش بودند، چرا 40 سال قبل از این فیلم‌ها حذف شدند؟» این مسئول سینمایی هم در پاسخ گفت: «شما جوونی سن‌ات قد نمیده... یه زمانی تو این مملکت ویدیو داشتن جرم بود، ولی 10 سال بعدش خود دولت مرکز رسانه‌های تصویری ایجاد کرد و فیلم به مردم کرایه می‌داد! ماهواره هم یه زمانی ممنوع بود ولی الان خود ما 20 تا کانال روی ماهواره داریم! تو این ماجراهای شل‌کن، سفت‌کن فرهنگی، قانون اصلی اینه که وقتی مردم چیز تازه‌تری می‌بینن و چیز قبلی از مد می‌افته، دیگه میشه اون‌رو نشون داد... الان هم مردم تو شبکه‌های ماهواره‌ای غیرمجاز، یه چیزهایی دیدن که صحنه‌های حذف شده فیلم‌های خودمون در مقابلش کارتون تام و جریه... افتاد الان؟!»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد