انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
خبرهای این صفحه پربیننده‌ترین خبرها
کد خبر: ۸۴۶۹۱ | تاریخ : ۱۳۹۶/۵/۲۸ - شماره: 1000
سید حسن خمینی درمراسم تغییر نام اتوبان نیایش به آیت ا... هاشمی رفسنجانی:

هفته آینده در باره قالیباف صحبت می کنم

بزرگراه «نیایش»، عصردیروز طی مراسمی رسمی، به نام «آیت ا... هاشمی رفسنجانی» نام گرفت. به گزارش «قانون» و به نقل از ایسنا،پس از رحلت آیت ا... هاشمی رفسنجانی، برخی از اعضای شورای شهر پیشنهاد نام‌گذاری یکی از خیابان‌ها یا میادین به نام این یار دیرین امام(س) و رهبری را داشتند که سرانجام پس از بررسی‌های مختلف، تغییر نام بزرگراه نیایش به نام «آیت‌ا...  هاشمی رفسنجانی» به تصویب حداکثری اعضای شورای شهر رسید. مراسم تغییر نام رسمی بزرگراه نیایش،  27مرداد در تالار ایوان شمس برگزاری شد.حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی ، محمد باقر قالیباف شهردار تهران ، عفت مرعشی همسر آیت ا... هاشمی رفسنجانی ، فرزندان وی و جمعی از اعضای شورای شهر چهارم و پنجم و ... در این مراسم حضور داشتند.همچنین به گزارش ایلنا حجت‌الاسلام سید حسن خمینی عصر ديروز جمعه در مراسم تغییر نام «بزرگراه نیایش» به «آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی» در سالن ایوان شمس با بیان اینکه امروز، روز مبارکی است، اظهارکرد: جلسه به نام یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های سیاسی ایران به همت شهرداری شکل گرفته است.

هفته آینده درباره خدمات قالیباف صحبت خواهم کرد

یادگار حضرت امام(ره) با اشاره به اینکه هفته آینده درباره خدمات محمدباقر قالیباف صحبت خواهم کرد، ادامه داد: یکی از شهردارهای تاریخ ایران، غلامحسین ابتهاج است که در دو مقطع اوایل دهه 20 و بعد از 28 مرداد، شهردار شده است.  او برادر ابوالحسن ابتهاج است.سید حسن خمینی همچنین در ادامه گفت: اوایل دهه 20 خیابانی به نام دهخدا که مبارز سیاسی و تاثیرگذار بوده نام‌گذاری می‌شود اما کار بزرگ او لغت‌نامه دهخداست. دهخدا در قضایای نهضت ملی، طرفدار دولت ملی می‌شود و بعد از 28 مرداد خیابان را از نام او برمی‌دارند. ابتهاج به‌دلیل فضای سیاسی، خیابان را از نام دهخدا بر می‌دارد. او با اشاره به مقاله‌ای در این‌باره گفت: دهخدا به ابتهاج گفت: تو دو شب خواب را از من گرفتی. او ادامه داد: داستان نام‌گذاری اگر فقط تکریم یک فرد باشد به همین‌جا ختم نمی‌شود. بهتر بود قبل از رحلت، خیابان به نام او نام‌گذاری می‌شد نه اینکه این کار، خواب را از چشم او ببرد. او در هر حالتی خواب آرامی داشت.

 حوادث تلخ و شیرین 10 سال آخر زندگی آیت‌ا... هاشمی

یادگار امام(س)  با بیان اینکه شاهد حوادث تلخ و شیرین زیادی در 10 سال آخر زندگی آیت‌ا... هاشمی بودیم، گفت: چرا باید نام هاشمی را در جامعه زنده نگه داریم؟ ویژگی‌های او و علل آن بسیار زیاد است اما جامعه به دو درس از زندگی آیت‌ا... هاشمی احتیاج دارد. او زمان مرگ 82 ساله بود اما جوان‌اندیش و فرزند زمان خویش بود. یک روحانی تحصیل‌کرده، اندیشمند فقیه که مربوط به گذشته نبود و به امروز جامعه، شناخت داشت و برای فردای جامعه تلاش می‌کرد. هیچ فراز و فرودی ضربان قلبش را بالا نمی‌برد. سید حسن خمینی افزود: این 10 سال اخیر از پر تراکم‌ترین دوره‌های زندگی او بود اما به‌قدری روح او بلند بود که هیچ‌یک از این فراز و فرودها ضربان قلب او را بالا نمی‌برد، چه برسد که خواب از چشم او برباید. او با بیان اینکه آن‌ها به این نام‌گذاری‌ها نیازی ندارند، تاکید کرد: ما به این نام‌ها نیاز داریم. ما به این اسامی روی دیوارهای شهرمان احتیاج داریم.

ما به خطای پیشینیان نیاز داریم که دوباره تکرار نکنیم

سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه ما نیاز داریم امروز را بشناسیم، گفت: مرحوم آیت‌ا... هاشمی از گذشته جدا نمی‌شد. می‌دانست اگر حال از گذشته خود منفک شود، فرو می‌غلتد اما در گذشته نمی‌ماند. ما حتی به خطای پیشینیان نیاز داریم که دوباره تکرار نکنیم. او فرزندی بود که در زمانه خود می‌زیست، درد جامعه را می‌شناخت و همتی برای بهتر شدن فردای جامعه داشت. او با اشاره به ویژگی دوم آیت‌ا... هاشمی گفت: مرحوم هاشمی عمل می‌کرد به آنچه می‌شناخت و فقط سخن نمی‌گفت. سخن‌ها را می‌شنید و گامی به سوی حل بر می‌داشت. ایشان شجاعت حرکت داشت، چیزی که ما امروز به آن احتیاج داریم.

آیت‌ا... هاشمی سال 92 همه زندگی سیاسی خود را عرضه کرد

یادگار امام(س) همچنین خاطرنشان کرد: ما امروز احتیاج داریم دردها و نیازهای‌مان را بشناسیم اما فقط شناخت کافی نیست و باید به سوی آن‌ها حرکت کنیم. قدرت تصمیم‌گیری در آیت‌ا... هاشمی در سال 92 زمانی که برای ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری رفت، دیده شد. او در آن زمان همه زندگی سیاسی خود را با این کار عرضه کرد. وی یادآور شد: زمان حمایت از حجت‌الاسلام حسن روحانی همه یافته‌های خود را برای کاندیدایی قرار داد که احتمال داشت پیروز نشود. ما باید از او یاد بگیریم که همه چیز را بشناسیم و در راه ساختن جامعه و سعادتمند کردن فرزندان، حاضر شویم و هر هزینه‌ای را بدهیم.

آبروی یک رجل سیاسی به درد قبرش نمی‌خورد

سید حسن خمینی تاکید کرد: اینکه امروز بر دیوار شهر نام آیت‌ا... هاشمی را قرار می‌دهیم و این را نیاز برای جامعه می‌دانیم برای این است که به این درس نیاز داریم و باید مرور کنیم که برای سعادت فردای این مردم، هر هزینه‌ای را باید داد. آبروی یک رجل سیاسی به درد قبرش نمی‌خورد؛ باید برای مردم مصرف شود. باید تصمیم گرفت و با شجاعت برای بهروزی این جامعه هزینه داد. گاهی اوقات این تصمیم صبر است و گاهی اوقات جوش و خروش است. آیت‌ا... هاشمی هر دو حالت را داشت.

فردا محتاج تک‌تک ما و شجاعت ماست

وی خاطرنشان کرد: ما نیاز داریم بدانیم فردا محتاج تک‌تک ما و شجاعت ماست. محتاج تصمیم‌گیری ماست. مردم در زمان رحلت آیت‌ا... هاشمی و پس از آن با انتخاب آقازاده ایشان از این همه تلاش قدردانی کردند.

شعار، زمانی مهم است که شعور را بسازد

سید حسن خمینی ادامه داد: آیت ا... هاشمی، سعادت جامعه را در تلفیق عفاف و کفاف می‌دانست. او معتقد بود فقر می‌تواند ریشه هر چیزی را بسوزاند. وقتی روحانیت تصدی زندگی مردم را در دست گرفته باید دنیای مردم را به بهترین نحو بسازد و شعار، زمانی مهم است که شعور را بسازد.

هیچ وقت از آیت‌ا... هاشمی بت نمی‌سازم

او با بیان اینکه من هیچ‌وقت از آیت‌ا... هاشمی بت نمی‌سازم، گفت: آیت‌ا... هاشمی برای من بزرگ بود چراکه می‌توانستم از او نقد کنم. آیت‌ا... هاشمی بزرگی به ما آموخت سید حسن خمینی متذکر شد: ما کنار شخصیت او بزرگ شدیم. ایشان بزرگی به ما نمی‌فروخت، بزرگی به ما می‌آموخت. بزرگ بود و بزرگ زیست و بزرگ مرد و برای ما از بزرگان خواهد بود.

آیت‌ا... قبل از فوت، چندین بار از مرگ صحبت می‌کرد

او با بیان اینکه آیت‌ا... هاشمی  قبل از فوتش زیاد حرف از رفتن می‌زد، گفت: یک روز به دیدنش رفتم و آیت‌ا... تنها بود. او چندین بار از مرگ صحبت می‌کرد. او به جوان‌ها می‌گفت انقلاب برای شماست و باید برای آن تلاش کنید.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد