انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
کد خبر: ۹۶۶۲۴ | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ - شماره: 1140

قیمت خودرو ۲۵ تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد

چندي پيش دولت افزايش تعرفه واردات خودرو را مصوب كرده بود و دیوان عدالت اداری در حکمی اولیه خواستار توقف اجرای مصوبه اخیر دولت مبنی بر افزایش تعرفه واردات خودرو شده است. در این میان وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مجری این قانون تاکنون موضع‌گیری رسمی در این باره نداشته است. با این حال در صورت اجرایی شدن آن باید منتظر کاهش قیمت قابل توجه خودروهای وارداتی باشیم.

حكم براي دولت لازم الاجراست

ريیس انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف افزایش تعرفه واردات خودرو برای دولت لازم‌الاجراست، اظهار کرد که با این اقدام قیمت خودروهای وارداتی باید به طور میانگین ۱۵ تا ۲۵درصد کاهش یابد. ضمن آنکه کاهش قیمت خودروهای با ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار با توجه به آزاد شدن واردات آن تا ۵۰ درصد خواهد بود.

بازگشت به تعرفه‌هاي پيشين

فرهاد احتشام‌زاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: حکم اولیه دیوان عدالت اداری دولت را مکلف کرده که اجرای مصوبه اخیر خود مبنی بر افزایش و محدودیت افزایش تعرفه و محدودیت واردات خودرو را متوقف کند. این مصوبه برای دولت لازم‌الاجراست و از وقت اداری فردا باید اجرای آن آغاز شود. به این ترتیب تعرفه واردات خودرو به تعرفه‌های پیشین بازگشته و واردات خودروهای با ارزش دلاری بیش از ۴۰ هزار دلار نیز آزاد شد. با کاهش تعرفه واردات خودرو از صبح فردا شاهد نزولی شدن قیمت‌ها در بازار خودروهای وارداتی خواهیم بود. ضمن آنکه قیمت‌ خودروهای وارداتی باید به طور میانگین بین ۱۵ تا ۲۵ درصد نسبت به نرخ‌های فعلی کاهش یابد.

لغو ممنوعیت واردات خودروهای بیش از ۴۰ هزار دلار

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه دیوان عدالت اداری محدودیت ممنوعیت واردات خودروهای با ارزش دلاری بیش از ۴۰ هزار دلار نیز لغو شد. به این ترتیب با لغو ممنوعیت واردات این خودروها شاهد کاهش تا ۵۰ درصدی نرخ این خودروها در بازار خواهیم بود. زیرا در یک ماه اخیر به دنبال ممنوعیت واردات قیمت این خودروها تا صد در صد نیز در بازار رشد کرده بود. باید از فردا شاهد اثرات کاهش تعرفه واردات خودرو در بازار باشیم؛ به گونه‌ای که از فردا روند کاهش قیمت‌ها شروع خواهد شد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد