کد خبر : 10607 تاریخ : ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۲ مهر - 17:58
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت رفاه: ۲۰درصد نیروی کار در ايران اعتیاد دارند! معاون فرهنگی اجتماعی وزارت رفاه اعلام کرد كه بیش از 20 درصد نیروی کار به اعتیاد مبتلا هستند.

قانون- معاون فرهنگی اجتماعی وزارت رفاه گفت: اگر زمانی بیکاری سبب گرایش به اعتیاد بود، اکنون شاهد هستیم که این معضل به محیط کار کشیده شده و بیش از 20 درصد نیروی کار به اعتیاد مبتلا هستند.

به گزارش قانون به نقل از فارس، حیدریان در نشست کشوری برنامه ملی استقرار مداخلات پیشگیری از اعتیاد در جامعه کار و تولیدگفت:نیروی کار می‌تواند زیربنای اصلی در استقلال کشور و استقلال فرهنگی باشد و اگر جامعه کار، سلامت جسمی و روحی نداشته باشد نمی‌تواند این نقش را ایفا کند.

وی افزود: اگر زمانی بیکاری سبب گرایش به اعتیاد بود، اکنون شاهد هستیم که این معضل به محیط کار کشیده شده و بیش از 20 درصد نیروی کار به اعتیاد مبتلا هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت رفاه از تدوین سند جامع فرهنگی اجتماعی و ورزشی خبر داد و گفت: این اسناد راهبرد ما را در این حوزه‌ها مشخص می‌کنند و در تلاش هستیم تا به کمک آنها ضمن شناخت وضعیت موجود دلایل بروز آسیب‌ها را شناسایی کنیم.

حیدریان ادامه داد: در حوزه اجتماعی به دنبال ایجاد مراکز جامع رفاه و ارائه خدمات به جامعه کار هستیم تا بتواند در بخش‌های آموزشی، خدماتی و رفاهی اقداماتی را انجام دهیم که این امر با همکاری وزارت صنعت، دنبال می‌شود.

وی افزود: همچنین به دنبال ایجاد خانه‌های فرهنگ کار و تلاش هستیم که اساسنامه آن نوشته و توسط وزیر ابلاغ شده است و باید این خانه‌ها تا پایان سال ایجاد شوند.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت رفاه افزود: در بخش ورزشی نیز اساسنامه‌های موجود اصلاح شدند تا بتوانیم با هیات‌امنای مستقل و تشکیلات استانی بزرگترین زنجیره ورزشکاری را ایجاد کنیم.