کد خبر : 12139 تاریخ : ۱۳۹۵ يکشنبه ۲ آبان - 12:53
وزیر نفت مطرح کرد؛ 8هزار میلیارد دلار ثروت نفتی داریم وزیر نفت می گوید، هفت تا هشت هزار میلیارد دلار ثروت نفتی در زیر پاهای ما در کشور وجود دارد که در صورت اجرای قراردادهای جدید نفتی و طرح های بازیافت تا 12 هزار میلیارد دلار قابل افزایش است.

قانون- وزیر نفت می گوید، هفت تا هشت هزار میلیارد دلار ثروت نفتی در زیر پاهای ما در کشور وجود دارد که در صورت اجرای قراردادهای جدید نفتی و طرح های بازیافت تا 12 هزار میلیارد دلار قابل افزایش است.

به گزارش قانون به نقل از اقتصاد ایران، «بیژن زنگنه» در همایش بررسی الزامات و چالش های قراردادهای مشارکت و ابزارهای مالی سرمایه گذاری در صنعت نفت در سالن کوشک وزارت نفت، افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده باید در برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور بیش از 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت نفت شود که 130 میلیارد دلار آن برای بخش بالادستی است.
وزیر نفت با بیان اینکه نفت موتور محرکه سرمایه گذاری و توسعه کشور است، تاکید کرد، سرمایه گذاری در این صنعت باید با اقتصاد ملی پیوند داشته باشد.
زنگنه با بیان این که با اجرای قراردادهای جدید نفتی صدها هزار شغل در کشور ایجاد خواهد شد، افزود: در فاینانس(تامین مالی) باید 80 درصد کالا و خدمات از خارج تامین می شد اما در قراردادهای جدید نفتی اینگونه نیست و تا 100 درصد قابل تامین از داخل است.