کد خبر : 14148 تاریخ : ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۴ آبان - 18:09
فرمانده هواوفضا سپاه تشريح كرد روایت تخریب کارخانه سلاح ساخت ایران در حلب آمریکا در همین راستا کارخانه سلاح زمین به زمین را که ایران در شهر حلب سوریه ساخته بود ، از بین برد

قانون- فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه یکی از اهداف آمریکا در منطقه از بین بردن ارتش کشورهای اسلامی است، اظهار کرد: آمریکا در همین راستا کارخانه سلاح زمین به زمین را که ایران در شهر حلب سوریه ساخته بود ، از بین برد.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، سردار حاجی زاده در یادواره پنجمین سالگرد شهادت شهید حسن تهرانی مقدم که عصر امروز (دوشنبه) در دانشگاه امیرکبیر و به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد،‌گفت:‌ یکی از اهدافی که آمریکا در منطقه ما دنبال می‌کند از بین بردن ارتش کشورهای اسلامی است و نمونه آن را در کشور لیبی دیدیم که با ضمن اعتراضات مردمی برای از روی کار رفتن قذافی،‌با حمله ناتو ارتش آن کشور نابود شد.

وی افزود: نمونه دیگر را در سوریه دیدیم که البته درست است ارتش این کشور ایستاده و می جنگد اما آمریکا در حملات خود تمام منابع سلاح این کشور را نابوده کرده و کارخانه سلاح های زمین به زمین که توسط ایران در حلب ساخته شده بود به طور کامل تخریب شده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خاطر نشان کرد:  ببینید ارتش عراق کجا است؟‌بخشی از آن با حمله آمریکایی ها به صدام از بین رفت و بخش دیگر را  نیز داعش بلعید.

 حاجی زاده همچنین با اشاره به حملات ناتو به عراق و افغانستان اظهار کرد: نکته قابل توجه این است که در زمان جنگ افغانستان نیروهای ما کاملا آماده بودند تا هرات را بگیرند اما حضرت آقا اجازه ندادند ما وارد باتلاق افغانستان شویم و دیدیم که ناتو چطور در آن باتلاق گیر کرد. در جنگ عراق و سوریه نیز حضرت آقا گفتند که حضور باید مستشاری باشد تا در باتلاق این دو کشور نیز گرفتار نشویم. چون نتیجه جنگ فرسایشی خواهد بود و تصرف خاک کشور دیگر  محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تحریم‌ها علیه بخش دفاعی و نظامی کشورمان گفت :‌ آن‌ها الان می گویند ایران باید در بخش دفاعی محدودیت داشته باشد، اما این حرفی است که آن‌ها می زنند و نمی توانند کاری انجام دهند و به کوری چشم آمریکایی ها سرعت پیشرفت مان در این حوزه ده برابر شده است.

حاجی زاده با بیان اینکه با توجه به مشکلات مالی کشور هزینه ها در این حوزه پایین آمده است تصریح کرد: این در حالی است که با کاهش هزینه ها کارهای ما از رونق نیفتاده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران یادآور شد: اگر همت کنیم با توانمندی هایی که در کشور وجود دارد به بهترین پیشرفت ها می رسیم . فراموش نکردیم ما روزی وارد کننده رادار بودیم ولی حالا صادر کننده آن هستیم.

حاجی زاده همچنین با اشاره به یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای موشکی کشورمان گفت:‌کسانی که جان عزیزشان را برای اسلام انقلاب و آرمان های امام (ره) فدا کردند با آگاهی کامل بوده و حواسمان باید جمع باشد تا بدانیم چه گوهرهایی را برای این انقلاب فدا کردیم.

وی با اشاره به یاد نود شهید دانشگاه امیرکبیر خاطر نشان کرد: این کشور امروز همچون جزیره ای با ثبات در فضای متلاطم و ناامن قرار دارد که دشمنان مان و در راس آن‌ها آمریکا ایجاد کرده است .

این سردار سپاه پاسداران با اشاره به سالگرد شهادت شهید تهرانی مقدم اظهار کرد: این شهید نزدیک به سی سال از زندگی خود را گذاشت  و توانست موضوع امنیت ، دفاع و موشک های بالستیک را حل کند. البته مشکل ما در این کشور فقط موشک بالستیک نیست اما این موضوع باید در سایر عرصه ها الگو قرار گیرد . در زمان دفاع مقدس شهید تهرانی مقدم این مشکل را مطرح می کرد که افزایش برد موشک هایمان پنج کیلومتر بیشتر شود و می خواستیم 27 کیلومتر برد را به 33 کیلومتر برسانیم.

حاجی زاده همچنین اظهار کرد: در زمان جنگ تحمیلی ما فقط برنامه های کوتاه مدت داشتیم و همین نگاه باعث شد در اواخر جنگ تحمیلی کم بیاوریم اما شهید تهرانی مقدم خود به دنبال ساخت تجهیزات نظامی و مهندسی معکوس بود و در برابر همه نامهری‌ها استقامت کرد و در حال حاضر توپخانه های ما بسیار توسعه پیدا کرده و به نوعی شهید تهرانی مقدم نقش نخ تسبیح را ایفا کرد.

وی تاکید کرد: اگر هر کدام از ما بتوانیم در مقابل بی مهری ها مقابله کنیم این اتفاق خواهد افتاد و می بینیم اکنون با استقامت موشک های دوربردی ساخته شده که رژیم صهیونیستی را مورد هدف قرار داده است پس اگر بخواهیم مشکلات و معضلات کشور را حل  کنیم نباید منتظر فرش قرمز باشیم و در تمامی حوزه ها باید به عزم و اراده گام برداشت.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: امروز در کشور دو تفکر وجود دارد یک تفکر مسیر انقلابی با تکیه بر توان داخلی که چنین الگوهایی را دنبال می‌کند و تفکر دیگر این است که ما باید به سمت غرب رفته و با آن‌ها کنار بیاییم و سازش کنیم.

وی با بیان اینکه بحث من سیاسی نیست بلکه بحث منطقی می کنم افزود:‌نمونه ای بیاورید که با سازش با آمریکا مشکل اش حل شده باشد. نمونه آن مصر است . ما که نمی توانیم از مصر به آمریکا نزدیکتر شویم اما سرنوشت این کشور را دیدیم.