کد خبر : 18565 تاریخ : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۵ دي - 19:51
تبدیل ریال به تومان تبعات منفی ندارد باید تلاش شود تا شرایط حذف تعداد بیشتر از صفر از واحد پولی مان فراهم شود. رفرم و اصلاحات پولی در حال حاضر یک ضرورت در نظام بانکی کشور است.

قانون- کامران ندری گفت: به طور کلی حذف صفر از پول ملی یک اتفاق مثبت در اقتصاد کشور ما است. توصیه بسیاری از کارشناسان در این باره حذف تعداد بیشتر صفر است. در واقع واحد پول باید را به گونه ای تعریف شود که از قدرت خرید مناسبی در اقتصاد برخوردار باشد.

به گزارش قانون به نقل از اقتصادآنلاین، کامران ندری، استاد دانشگاه گفت: حذف یک صفر از پول ملی را نمی‌توان رفرم پولی دانست؛ بلکه تنها یک فرایندی است که می‌تواند به تسهیل معاملات کمک کند. بنابراین نمی‌تواند تورم‌زا باشد.

🔹تبدیل ریال به تومان تغییرات مثبتی در صورت‌های مالی خواهد داشت. در حال حاضر همه اسناد بر اساس ریال تنظیم شده است اما در گفت و گو همچنان از تومان استفاده می شود. بنابراین برای اینکه این فاصله از بین برود که چیزی که می‌نویسیم و خوانده می‌شود متفاوت نباشد این اصلاحات موثر است.

🔹باید تلاش شود تا شرایط حذف تعداد بیشتر از صفر از واحد پولی مان فراهم شود. رفرم و اصلاحات پولی در حال حاضر یک ضرورت در نظام بانکی کشور است.