کد خبر : 18779 تاریخ : ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ دي - 13:40
آسانژ: دولت‌ها از شفاف سازی متنفرند موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس در مصاحبه‌ای اختصاصی گفت: اگر سازمان‌هایی نظیر ویکی لیکس اطلاعات مربوط به افراد در قدرت را افشا نکنند، قدرت در این جهان می‌تواند کارهای خیلی بدی انجام دهد و اوضاع را خراب کند.

قانون- جولیان آسانژ، موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس در مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه خبری فاکس نیوز با اشاره به این مساله که این وبسایت هرگز هدفی برای تاثیر گذاری بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا نداشته است، گفت: اگرچه ویکی‌ لیکس ایمیل‌های مربوط به کمیته ملی دموکرات‌ها را پیش از انتخابات افشا کرد اما هرگز هدفش ایجاد اختلال در روند انتخابات نبود.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا،وی ادامه داد: افشای این ایمیل‌ها و سایر موارد افشا شده با هدف ایجاد اختلال در روند انتخابات نبوده است. ما این کار را برای این انجام دادیم تا به مردم آمریکا اطلاعات درست بدهیم.

موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کند دولت‌ها به صورت منظم به مردم دروغ می گویند و ذهن شهروندانشان را مغشوش می‌کنند، گفت: ویکی لیکس دستور کار سیاسی ندارد. ما به این دلیل اطلاعات درباره قدرت‌ها را منتشر می‌کنیم چون مردم باید اوضاع موجود را بدانند و آگاه باشند که دولتمردان می‌توانند با قدرت خود کارهای بدی انجام دهند. اگر آنها بی‌کفایت باشند، می‌توانند خطرناک باشند. اگر آنها بدذات باشند، می‌توانند اوضاع را خراب کنند.

جولیان آسانژ گفت که دولت‌ها از شفاف سازی بدشان می آید و حتی متنفر هستند. در داخل دولت ها آدم های بی کفایت زیادی هستند و کارهای مخفیانه زیادی انجام می دهند و به دلیل عدم وجود نظارت کافی وظایف خود را به خوبی انجام نمی‌دهند.

موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس در ادامه مصاحبه خود گفت، رسانه های آمریکا در جریان کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون، به خوبی مسائل را پوشش خبری ندادند.