کد خبر : 21372 تاریخ : ۱۳۹۵ جمعه ۸ بهمن - 11:55
هشدار آلمان به ترامپ درباره برهم زدن برجام وزیر امور خارجه آلمان با هشدار درباره برهم زدن توافق نامه هسته ای با ایران گفت: کشورش با دولت ترامپ اختلاف های اساسی دارد.

قانون- وزیر امور خارجه آلمان با هشدار درباره برهم زدن توافق نامه هسته ای با ایران گفت: کشورش با دولت ترامپ اختلاف های اساسی دارد.
 
به گزارش قانون به نقل از صداوسیما، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان با بیان اینکه کشورش با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درمورد شکنجه و دیگر مسائل اختلاف های اساسی دارد، به ترامپ در مورد برهم زدن موافقتنامه هسته ای به دست آمده با ایران هشدار داد.
 
اشتاینمایر که زیگمار گابریل وزیر اقتصاد آلمان قرار است جای وی را بگیرد در مصاحبه با روزنامه آلمانی «زود دویچه زایتونگ» افزود انتخابات سال 2016 آمریکا تنفرآمیز بود و او امیدوار است ترامپ اکنون که در راس قدرت در آمریکا قرار گرفته است رفتار خود را تغییر دهد.
 
وی در مصاحبه با این روزنامه که روز جمعه منتشر شد تصریح کرد: ما درمورد مسائل اساسی مانند شکنجه اختلاف داریم نه در مورد مسائل جزئی.
 
اشتاینمایر که قرار است ماه آینده در سمت ریاست جمهوری آلمان قرار گیرد که تا حد زیادی سمتی تشریفاتی در این کشور است، در خلال رقابت های انتخاباتی در آمریکا از منتقدان سرسخت ترامپ بود و حرف هایی را که او بیان می کرد «تنفرآمیز» می نامید.
 
ترامپ روز پنجشنبه پس از آنکه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ای بی سی گفت به عقیده وی روش شکنجه «غرق مصنوعی» به عنوان ابزاری برای جمع آوری اطلاعات موثر بوده است، خود را در معرض انتقادها قرار داد.
 
براساس حقوق بین الملل و پیمان هایی ازجمله کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه شکنجه و کنوانسیون های ژنو، شکنجه ممنوع است.