کد خبر : 27972 تاریخ : ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۹ اسفند - 16:15
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان كرد توقع مراجع قم از رييس‌جمهور غرویان با اشاره به اجماع علمای قم برای حمایت از جریان اعتدالی در انتخابات پیش‌رو ضمن یادآوری حمایت پدرانه مراجع از روحانی از وی خواست که برای تضمین موفقیتش به همراه وزراء به قم سفر کند.

قانون- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اجماع علمای قم برای حمایت از جریان اعتدالی در انتخابات پیش‌رو ضمن یادآوری حمایت پدرانه مراجع از روحانی از وی خواست که برای تضمین موفقیتش به همراه وزراء به قم سفر کند.

به گزارشقانون آیت‌الله محسن غرویان  در گفت و گو با «انتخاب» در تشریح فضای سیاسی قم و تفکرات مراجع، گروه‌ها و احزاب سیاسی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: تفکر غالب در این استان در جهت همراهی با جریان اعتدال است و حتی در بین روحانیون، حوزه‌های علمیه و جامعه مدرسین هم تفکر اعتدالی بیشترین طرفدار را دارد کمااینکه تمام نشریاتی که در این استان منتشر می‌شود نیز مصاحبه‌ها و مقالات خود را در این راستا تنظیم می‌کنند.

وی افزود: البته هنوز در استان قم حال و هوای رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی وجود دارد کمااینکه در مجلسی که به منظور بزرگداشت وی در مسجد اعظم برگزار شده بود جمعیتی بی‌سابقه حضور پیدا کرده بودند و این امر نشان می‌دهد همچنان تفکر اعتدالی و آزاداندیشی در این شهر وجود دارد.

غرویان با یادآوی اینکه رابطه مراجع و حوزه علمیه با روحانی بسیار گرم و صمیمانه است اظهارکرد: در قم برای حمایت از آقای دکتر روحانی اجماع نسبی وجود دارد البته خوب است که رئیس جمهور به همراه وزراء در زمان پایان سال و قبل از برگزاری انتخابات سفری به استان قم داشته باشند و با مراجع دیدار کنند چراکه وی شخصیتی روحانی بوده که پیوسته احترام مراجع را حفظ کرده است و مراجع نیز به‌ طور مداوم از وی حمایتی پدرانه داشته‌اند هرچند که نسبت به برخی عملکردهایش انتقاداتی هم دارند که این امری طبیعی است.

این استاد حوزه علمیه تاکید کرد: بی‌تردید سفر آقای دکتر روحانی به همراه وزرایشان به استان قم به منظور دیدار با مراجع در موفقیت انتخاباتی وی تاثیرگذار خواهد بود چراکه با آخرین اخباری که کسب کرده‌ام مطلع شدم توقع مراجع و علمای قم این است که رئیس جمهور دیداری با آنها داشته باشد.