کد خبر : 30035 تاریخ : ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۵ فروردين - 14:12
پشت پرده لغو پیاپی بازی‌های تیم ملی در دبی دلیل لغو بازی‌های دوستانه تیم ملی در اردوی دبی که حاشیه‌هایی زیادی به همراه داشت، مشخص شد.

قانون- دلیل لغو بازی‌های دوستانه تیم ملی در اردوی دبی که حاشیه‌هایی زیادی به همراه داشت، مشخص شد.

به گزارش  قانون، ماجراهای اردوی تیم ملی در دبی بسیار جالب بود، از بازی‌هایی که لغو شدند تا بازگرداندن ملی‌پوشان پرسپولیس و دستیاران ایرانی تیم ملی که در نهایت دستیاران ایرانی به طور کلی کنار گذاشته شدند. با این حال هنوز خیلی چیزها از آن اردوی کذایی و پرحاشیه دست نخورده باقی مانده است و مشخص نشد که چه اتفاقات و حاشیه‌هایی رخ داد، حاشیه‌هایی که شاید بیشتر آن به دلیل لغو بازی مراکش رقم خورد. حتی بازگرداندن ملی‌پوشان پرسپولیس به نوعی ارتباط به این موضوع داشت، اما هرچه بود گذشت.

هنوز پشت پرده‌هایی از اردوی دبی و لغو بازی‌های دوستانه تیم ملی باقی مانده است. لغو بازی‌هایی که در نهایت تیم ملی را مجبور کرد با تیم منتخب آفریقایی‌های مقیم امارات بازی کند، اما چیزی که مشخص نشد، دلیل لغو بازی‌ها بود. در این خصوص هم نه فدراسیون فوتبال توضیحی ارائه کرد و نه اعضای تیم ملی حاضر به پاسخگویی شدند. البته شاید این اتفاقات زیر سایه استعفای کارلوس کی‌روش ناپدیده شد و دیگر کسی به دنبال دلیل لغو بازی‌ها نبود، اما به هر حال اتفاقی که برای تیم ملی رخ داد، چندان خوشایند نبود.

بازی تیم ملی ابتدا با ساحل عاج قطعی شده بود که مخالفت دولت امارات با بازی تیم ایران در خاک این کشور، آن بازی را لغو کرد. با این حال اصرار به برگزاری بازی در امارات، مراکش را حریف بعدی شاگردان کارلوس کی‌روش کرد، دیداری که برگزاری آن قطعی شده بود و قرار شد ایران و مراکش پشت درهای بسته به مصاف هم بروند، مراکشی‌ها آماده رویارویی با ایران بودند، اما یک شب پیش از برگزاری این دیدار دوستانه اعلام کردند حاضر نیستند بازی کنند. دلیل این تصمیم عجیب مراکشی‌ها هم وسوسه شدن آنها با پول بود و موضوع از این قرار است که اماراتی‌ها به مراکشی‌ها اعلام کردند اگر با ایران بازی نکنند، نیازی به پرداخت هزینه‌های اردوی آنها نیست. مراکشی‌ها هم با این پیشنهاد وسوسه شدند و بازی دوستانه با ایران را لغو کردند.

پس از لغو این بازی دوستانه، کارلوس کی‌روش با دن پترسکو، دوست رومانیایی‌اش که سرمربی النصر امارات است، تماس می‌گیرد. سرمربی تیم ایران و النصر به این توافق می‌رسند که بازی دوستانه‌ای را پشت درهای بسته برگزار کنند و قرار و مدار این بازی هم گذاشته می‌شود. با این حال وقتی مسئولان این باشگاه اماراتی از تصمیم سرمربی رومانیایی خود باخبر شدند، دستور لغو بازی با ایران را دادند تا سومین بازی تیم ایران در دبی لغو شود. پترسکو هم پس از این اتفاق چاره‌ای نداشت جز معذرت‌خواهی از کی‌روش و البته برای سرمربی پرتغالی تیم ملی چیزی نماند جز عصبانیت و کلافگی.