کد خبر : 33406 تاریخ : ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۰ ارديبهشت - 13:46
نهادهاي نظارت بر رسانه‌ها، تبعيض قائل نشوند احمد مازني، عضو كميسيون فرهنگي مجلس طي يادداشتي در روزنامه قانون گفت:به‌عنوان نماينده مجلس به ستاد انتخابات كشور تذكر مي‌دهم در خصوص تخلفات احتمالي ميان رسانه‌های حامي يا مخالف ...

قانون- احمد مازني/ عضو كميسيون فرهنگي مجلس

رسانه‎ها در برهه حساس كنوني و در آستانه انتخابات، بايد به‌درستی به ايفاي وظيفه تاريخي خود بپردازند. انتخابات يك پيچ‌تاريخي است كه در كشور اتفاق می‌افتد و جامعه از آن عبور می‌کند. شما در زمان حركت در يك مسير هموار، به‌صورت عادي حركت می‌کنيد اما در زمان رسيدن به يك پيچ بايد تمام انرژي، هوش و حواس خود را جمع كنيد تا اتفاق ناخوشايندي براي شما نيفتد و بتوانيد از آن نقطه به‌سلامت عبور كنيد. رسانه‌ها، هم از لحاظ اخلاقي و هم از نظر شرعي نسبت به مردم و آينده كشور مسئوليت مستقيم دارند.

براي نظارت بر عملكرد رسانه‌ها در ايام انتخابات، كميسيوني در ستاد انتخابات شکل‌گرفته است تا اگر فعاليت رسانه‌ها با قوانين موجود مغايرت داشته باشد، با آن‌ها برخوردهاي لازم انجام شود زيرا اين موضوع يك مساله ملي و مهم است و اين امكان وجود دارد كه در صورت اشتباه در انتشار اخبار سياسي جناح‌ها و مسائل مرتبط با اقوام، زنان و جوانان، به امنيت ملي كشور ضربه وارد شود. رسانه‌ها بايد امنيت ملي را در اولويت قرار دهند زيرا در شرايط فعلي كه كشور در آن قرار دارد، دشمنان نيز در حال رصد تحركات جريانات سياسي هستند و منتظر يك فرصت هر چند كوچك هستند تا به كشور ضربه بزنند.

امروزه شاهد آن هستيم كه رسانه‌های مخالف دولت، فشارهاي زيادي مي‌آورند وتخريب مي‌كنند و در بسياري از موارد شاهد آن هستيم كه برخورد لازم با اين تخلف صورت نمی‌گیرد اما به‌محض فعاليت رسانه‌های حامي دولت با آن‌ها برخورد مي‌شود.

در جامعه ما، دولت به مفهوم قوه مجريه قدرت اعمال فشار ندارد. دولت تنها می‌تواند فرصتي را فراهم كند كه در آن جريان‌هاي مختلف مواضع خود را بيان كنند. ولي اگر به اين موضوع اعتقاد نداشته باشد، ممكن است محدودیت‌هایی را در اين زمينه اعمال كند. نكته قابل‌توجه ديگراين است كه تمام قدرت در اختيار دولت نيست و دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف می‌توانند در مسائل گوناگون اعمال‌نظر كنند. مجموعه دستگاه‌هایی كه در ستاد انتخابات هستند، از دولت، شوراي نگهبان، نهادهاي امنيتي و نظامي تشکیل‌شده و روي همه رسانه‌های فعال در كشور نظارت دارند و در صورت بروز تخلف، تذكر و برخورد لازم را خواهند داشت.

به‌عنوان نماينده مجلس به ستاد انتخابات كشور تذكر مي‌دهم در خصوص تخلفات احتمالي ميان رسانه‌های حامي يا مخالف دولت، تبعيض قائل نشود و اگر رسانه‌ای از حقوق قانوني خود تجاوز كرد و دست به پخش اخبار دروغ يا اتهامات بی‌اساس زد، طبق قوانين موجود با آن برخورد كند زيرا اين موضوع با سرنوشت كشور و مردم گره‌خورده و قابل‌گذشت نيست.