کد خبر : 33706 تاریخ : ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۲ ارديبهشت - 13:47
افتتاح 3 تونل جدید شهری تا 3 ماه آینده معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه آمارها نشان می دهد کار و تلاش در دوره اخیر مدیریت شهری سه برابر گذشته بوده است، گفت: به افراد تنگ نظر که کارنامه قابل قبولی ندارند و بجز انتقاد، هنری از خود نشان نداده اند توجه نمی کنیم.

قانون-معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه آمارها نشان می دهد کار و تلاش در دوره اخیر مدیریت شهری سه برابر گذشته بوده است، گفت: به افراد تنگ نظر که کارنامه قابل قبولی ندارند و بجز انتقاد، هنری از خود نشان نداده اند توجه نمی کنیم.

به گزارش قانون به نقل از  ایسنا، علیرضا جاوید در مراسم بهره برداری از 120 پروژه شهری در منطقه 5 با اشاره به حضور شهرداران موفق در منطقه 5 طی سال های گذشته گفت: حرکت مستمر، شجاعانه و خدمت صادقانه در یک دهه اخیر در شهر تهران موجب پیشرفت های محسوسی شده است. به طوری که تا سال 84 تنها حدود 300 کیلومتر بزرگراه در تهران احداث شده بود که این آمار امروز بالغ بر 550 کیلومتر رسیده است و بیش از 90 درصد رشد داشته است.

وی افزود: درخصوص تقاطع های غیرهمسطح نیز تا سال 84 ، 150 تقاطع در تهران وجود داشت که این آمار درحال حاضر به 350 تقاطع افزایش یافته و این به معنای رشد 120 درصدی است .

جاوید توسعه تونل های شهری را از دیگر دستاوردهای این دوره از مدیریت شهری معرفی و بیان کرد: پیش از سال 84 دو تجربه غیرموفق تونل امیرکبیر و تونل رسالت را داشتیم که ده سال بلاتکلیف مانده بودند اما در دوره اخیر مدیریت شهری نه تنها این دو پروژه تکمیل و بهره برداری شد بلکه تونل نیایش نیز احداث و در اختیار شهروندان قرار گرفت . به تمامی این موارد افتتاح سه تونل جدید شامل تونل تقی زاده در منطقه 16 ، تونل آرش اسفندیار در منطقه 3 و تونل شهدای غزه در منطقه  22 که تا پایان مرداد ماه به بهره برداری می رسند را هم باید اضافه کرد .

معاون فنی و عمرانی شهر تهران توسعه سریع حمل ونقل عمومی شامل خطوط بی. آر. تی و اتمام تمامی خطوط شبکه مترو مصوب شهر تهران تا پایان مرداد96 را از دیگر اقدامات شهرداری پایتخت دانست و گفت: با آماده سازی این خطوط زمینه لازم برای گسترش دو و سه برابری خطوط مترو در آینده فراهم می شود.

براساس گزارش شهرنوشت، به گفته جاوید تا سال 84 حدودا نیمی از زیرساخت های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی مصوب محقق شده بود که این آمار در دوره اخیر مدیریت شهری به بیش از90 درصد رسیده است . به بیان دیگر کارو تلاش در این دوره سه برابر گذشته و بیش از همه سال های قبل از این دوره بوده است. از نظر اعتباری هم سه برابر دوره قبل از دوره اخیر مدیریت شهری اعتبار عمرانی برای تهران اخذ شده است.