کد خبر : 34397 تاریخ : ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت - 08:10
محمد هاشمي: روحانی، رئیس‌جمهور غم و شادی است محمد هاشمی رفسنجانی رفتن رئیس‌جمهور به استان گلستان و شنیدن درددل معدن‌کاران را کاری ارزشمند توصیف کرد.

قانون-محمد هاشمی رفسنجانی رفتن رئیس‌جمهور به استان گلستان و شنیدن درددل معدن‌کاران را کاری ارزشمند توصیف کرد.

به گزارش قانون به نقل از خبرآنلاین، برادر مرحوم هاشمی رفسنجانی درباره اعتراضات کارگران به رئیس جمهور در معدن یورت اظهار کرد: کار ایشان ارزنده است؛ بالاخره رئیس جمهور در غم و شادی باید در کنار مردم باشد و آقای روحانی کار خوبی کردند که به میان مردم در معدن یورت رفتند.

رئیس اسبق سازمان صداوسیما ادامه داد: آقای روحانی در سایر جاها نیز با نقد و انتقاد مواجه شدند، اما ایشان صبر کردند و پذیرفتند. من مستند ایشان را از تلویزیون ایران ندیدم اما آن را از طریق آپارات دنبال کردم. در آنجا دیدیم که دانشجویان پرخاشگری کرده و به ایشان توهین می کنند؛ اما ایشان با نهایت صبر و متانت نشسته اند و حرف دانشجویان را گوش می کنند و بعد به آنها جواب می دهند. این از ویژگی های شخصی و ارزشمند آقای روحانی است.

وی درباره تعبیری درباره صبوری که روحانی در مستندش به نقل از آیت الله هاشمی بیان کرد، نیز گفت:‌ من خودم هم شنیده بودم. حاج اقا تحمل آقای روحانی را تحسین می‌کردند. تحمل آقای روحانی و سعه صدر ایشان در بین روسای جمهور و مسئولان کشور ستودنی است.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: اگر از نظر تاریخی بررسی کنیم، بیشترین هجمه به دولت آقای روحانی شد، آن هم هجمه‌های ناجوانمردانه؛ اما آقای روحانی تحمل و سکوت کرد البته هر ازگاهی تک‌نظراتی می‌گفت و تکه‌هایی می‌پراند که برای مخاطب آن سوزنده و دردناک بود. دیدید که در مناظره یک سری از آنها را آقای میرسلیم جمع کرده و علیه ایشان بیان کردند.

وی تاکید کرد: حضور رئیس جمهور در جمع معدن کاران معترض هم یکی از مصادیق سعه صدر و تحمل ایشان است. ایشان خواستند در سخت‌ترین شرایط در کنار معدن‌کاران باشند و این کار فی‌نفسه خیلی ارزشمند است.