کد خبر : 36089 تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت - 10:23
آسانژ: جنگ تازه آغاز شده است موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس پس از آنکه دادستان‌های سوئدی پرونده هفت ساله اتهام سوء استفاده جنسی علیه وی را ملغی اعلام کردند، تاکید کرد که جنگ تمام عیار تازه شروع شده است.

قانون-موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس پس از آنکه دادستان‌های سوئدی پرونده هفت ساله اتهام سوء استفاده جنسی علیه وی را ملغی اعلام کردند، تاکید کرد که جنگ تمام عیار تازه شروع شده است.

به گزارش قانون به نقل از خبرگزاری فرانسه، جولیان آسانژ، موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس که از سال 2012 برای فرار از استرداد به سوئد به سفارت اکوادور در لندن پناه برده با ملغی شدن پرونده‌اش توسط دادستان‌های سوئدی به بالکن سفارت رفت تا این مساله را جشن بگیرد.

البته پلیس لندن گفته که اگر آسانژ از ساختمان سفارت اکوادور خارج شود، دستگیر خواهد شد و مقام های آمریکایی نیز هشدار داده‌اند که ویکی لیکس هنوز هم یک سرویس اطلاعاتی متخاصم است و موسس آن تحت پیگرد قرار دارد.

با این حال آسانژ با لباسی مشکی در میان گروهی کم جمعیت از هوادارانش به خبرنگاران گفت: امروز یک پیروزی بسیار مهم است. اما این ابطال پرونده مساله اصلی را که هفت سال بازداشت بدون هیچ جرمی است، حل نمی‌کند. حالا این بازداشت می‌خواهد در منزل، زندان یا در داخل سفارت و بدون نور خورشید باشد. این چیزی نیست که من بتوانم آن را ببخشم و فراموش کنم.

وکیل آسانژ گفته موکلش به این دلیل به سفارت اکوادور رفته که می‌دانسته تنها در آنجا مصون خواهد بود.

مادر آسانژ نیز از دولت استرالیا خواسته تا پاسپورت جدیدی را برای پسرش فراهم کنند تا وی بتواند انگلیس را ترک کند.