کد خبر : 37225 تاریخ : ۱۳۹۶ يکشنبه ۷ خرداد - 09:59
انصار الشریعه لیبی منحل شد انصار الشریعه لیبی که در واقع شاخه القاعده در لیبی است، در بیانیه‌ای رسما از انحلال خود خبر داد؛ اقدامی که احتمالا به دلیل تشدید فشارها بر جریان‌های افراط‌گرای لیبیایی انجام شده است.

قانون-انصار الشریعه لیبی که در واقع شاخه القاعده در لیبی است، در بیانیه‌ای رسما از انحلال خود خبر داد؛ اقدامی که احتمالا به دلیل تشدید فشارها بر جریان‌های افراط‌گرای لیبیایی انجام شده است.

به گزارش قانون به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه الجزیره، در این بیانیه آمده است: ما به امت و مجاهدین و حامیانمان خود در لیبی اعلام می‌کنیم که انصار الشریعه منحل شده است.

در این بیانیه سه صفحه‌ای تاکید شده که این تصمیم با "فداکاری" رهبران و اعضای گروه انصار الشریعه اتخاذ شد.

انصار الشریعه در پیامی به سایر گروه‌های شورشی هم‌کیش خود در لیبی از آنها خواسته تا یک "جبهه واحد" تشکیل دهند و این گروه‌ها را به ادامه جنگ و "تسلیم نشدن در برابر غرب" فرا خواند.

انصار الشریعه که در واقع شاخه القاعده لیبی است، همان گروهی است که حمله به سفارت آمریکا در لیبی را که به کشته شدن سفیر این کشور انجامید، طرح ریزی کرده بود.

این گروه که نامش در لیست تروریستی ثبت شده، اعلام کرده که به شکل گسترده‌ای هدف قرار گرفته است.

احتمال می‌رود این اقدام انصار الشریعه به این دلیل باشد که کشورهای غربی و منطقه‌ای هم‌پیمان خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای لیبرال موسوم به "ارتش ملی لیبی" بهانه‌ای برای حمله به سایر گروه‌های داخلی افراط‌گرا نداشته باشد. انصار الشریعه با نیروهای خلیفه حفتر در شرق این کشور درگیر است.