کد خبر : 39843 تاریخ : ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ خرداد - 19:45
پیشنهاد تشکیل نیروی ویژه ضدتروریستی در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس به منظور بررسی حوادث تروریستی اخیر تهران، پیشنهاد تشکیل نیروی ویژه ضد تروریستی به جمع‌بندی رسید.

قانون- در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس به منظور بررسی حوادث تروریستی اخیر تهران، پیشنهاد تشکیل نیروی ویژه ضد تروریستی به جمع‌بندی رسید.


به گزارش قانون به نقل از تسنیم ، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اعلام این که این کمیسیون،‌ امروز با هدف بررسی حوادث تروریستی اخیر تهران، کمیسیون جلسه فوق‌العاده‌ای را با حضور مسئولین امنیتی، انتظامی و نظامی تشکیل داد، گفت: آقای بروجردی در ابتدای جلسه، ضمن تشریح موضوع تروریسم تکفیری و ابعاد آن بیان داشت جمهوری اسلامی مستحکم‌تر از اینها است که چند نفر تروریست بی‌ریشه تأثیری بر آن بگذارد ولی ما باید به دنبال امنیت پایدار باشیم و تروریسم را در سرچشمه خشک کنیم و ریشه‌کن نماییم.

وی افزود: گرجی‌زاده فرمانده حفاظت سپاه در این جلسه تأکید کرد که در ارتباط با حادثه اخیر هم، با توجه به شرایط، پیش‌بینی‌هایی شده بود و می‌بایست تمهیدات لازم را تدارک می‌دیدیم که حتی حداقل هم اتفاق نیافتد. اگر چه از ابعاد فاجعه آمیز آن جلوگیری شد و لطف خدا و تلاش نیروهای ذی‌ربط باعث کنترل و جمع‌آوری آن شد اما باید آسیب‌ها را شناسایی و رفع کرد و امنیت را با شرایط جدید تنظیم کرد.

نقوی حسینی با اشاره به این که کارمندان دفاتر نمایندگان که در متن حادثه بودند مشاهدات خود را از روز حادثه توضیح دادند، گفت: در ادامه سردار گرجی‌زاده فرمانده حفاظت سپاه شرایط امنیتی مجلس را از ابتدا تاکنون تشریح کرد. وی گفت که به لحاظ طراحی، پیش‌بینی‌ها و طراحی‌های امنیتی در مجلس انجام شده بود ولی اغلب مصوبات اجرا نشده بود مکاتبات انجام شده طی سال‌های گذشته و به صورت مکرر موجود است. برای مثال پیشنهاد نصب دستگاه هشدار دهنده در ابتدای ورودی مجلس داده‌ایم ولی مجلس عمل نکرده است؛ سردار گرجی‌زاده گفت که محل مراجعات عمومی، متفاوت با ورودی‌های دیگر طراحی شده است چون در این قسمت مردم عادی آمد و رفت می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت در تشریح جزئیات دیگر جلسه خاطرنشان کرد: سردار ساجدی‌نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ هم در این جلسه گفت که انجام وظایف نیروی انتظامی در چارچوب مصوبات انجام می‌شود. صدیقی مدیر کل حراست مجلس نیز گفت وظایف حراست به طور کلی در داخل مجلس است. دستگاه‌های امنیتی هشدارهای امکان انجام عملیات تروریستی در اطراف یا داخل ساختمان مجلس داده بود.