کد خبر : 40163 تاریخ : ۱۳۹۶ جمعه ۲۶ خرداد - 22:09
افزایش سواستفاده جسمی و جنسی از سالمندان بررسی‌ها حاکی از آن است که از هر شش سالمند در جهان حدود یک نفر نوعی از سوء‌استفاده را تجربه می‌کند.

قانونبررسی‌ها حاکی از آن است که از هر شش سالمند در جهان حدود یک نفر نوعی از سوء‌استفاده را تجربه می‌کند.

به گزارش قانون، سازمان جهانی بهداشت (WHO) با انتشار گزارشی در این باره اعلام کرد: از هر شش سالمند یک نفر برخی از اشکال سوء استفاده را تجربه می‌کند که این رقم از آنچه در گذشته برآورده شده بالاتر است و پیش بینی می‌شود با بالا رفتن سن جمعیت در جهان نیز بیشتر شود.

در این بررسی آمده است: تقریبا ۱۶ درصد افراد ۶۰ سال به بالا در معرض سوء استفاده روانی قرار گرفته و موارد دیگری نظیر سوء استفاده مالی، مورد بی‌توجهی قرار گرفتن، سوء استفاده جسمی و جنسی از آنان نیز به ترتیب ۶.۸، ۴.۲، ۲.۶ و ۰.۹ درصد است.

نتایج این تحقیق بر اساس اطلاعات موجود از ۵۲ مطالعه انجام شده در ۲۸ کشور از مناطق مختلف از جمله ۱۲ کشور با میزان درآمد پایین یا متوسط بدست آمده است.

به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، به گفته کارشناسان این سازمان، سوء استفاده از سالمندان رو به افزایش است و این موضوع برای ۱۴۱ میلیون فرد سالمند در سراسر جهان هزینه‌های اجتماعی و انفرادی جدی به دنبال دارد. همچنین ضرورت دارد برای پیشگیری و پاسخ به افزایش میزان انواع مختلف سوء استفاده از سالمندان اقدامات جدی انجام شود.