کد خبر : 44193 تاریخ : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۲ تير - 15:01
پرداخت مستمری بازنشستگان تاخیر نداشته است رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی می‌گوید یکی از مهمترین تعهدات سازمان در رابطه با پرداخت حقوق و مستمری بازنشستگان است که در زندگی بیش از نصف جمعیت کشور تأثیر مستقیم دارد.

قانون- رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی می‌گوید یکی از مهمترین تعهدات سازمان در رابطه با پرداخت حقوق و مستمری بازنشستگان است که در زندگی بیش از نصف جمعیت کشور تأثیر مستقیم دارد.

 
به گزارش قانون به نقل از ایلنا، علی اصغر بیات گفت: با وجود مشکلات و کمبود نقدینگی و عدم توازن بین منابع و مصارف و همچنین تعهداتی که دولت به عهده سازمان تأمین اجتماعی گذاشته است، پرداخت مستمری بازنشستگان تاخیر نداشته است.


وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی حدود ۴٢ میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده است، گفت: در این میان نزدیک به ٣ میلیون نفر مستمری بگیر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند و با اعضای خانواده به حدود ٧ میلیون نفر می‌رسند.

بیات افزود: سازمان تأمین اجتماعی یکی از بزرگ‌ترین نهادهای اجتماعی و اقتصادی کشور است و یکی از مهم‌ترین تعهدات سازمان در رابطه با پرداخت حقوق و مستمری بازنشستگان است که در زندگی بیش از نصف جمعیت کشور تأثیر مستقیم دارد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه افزایش حقوق بالا‌تر از تورم است، افزود: هر ساله شاهد ترمیم مزدی بودیم و دستمزد‌ها اندکی بالا‌تر از تورم افزایش یافت البته مستمری بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش یافت.

بیات افزود: ازیاد نمی‌بریم که در دولت‌های نهم و دهم در همه سال‌ها افزایش حقوق هر سال کمتر از تورم بود و بازنشستگان هر سال بخشی از توان مالی خود را از دست می‌دادند.

رئیس کانون عالی اظهار داشت: در سال جاری افزایش حقوق ١۴ و نیم درصدی برای حداقل بگیران و رشد ١٢ و نیم درصدی حقوق برای سایر سطوح مصوب شد به نحوی که مستمری بگیران تأمین اجتماعی که حداقل یک میلیون و ١٠٠ هزار تومان دریافت می‌کنند و با توجه به افزایش اعمال شده در مزایا، حداقل بگیران در سال ٩۶ بالغ بر ٢٢ درصد رشد داشته‌اند.