کد خبر : 46025 تاریخ : ۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ مرداد - 12:18
واكنش رييس فدراسيون به لباس‌هاي رنگارنگ بانوان! نخستین اردوی تیم ملی بسکتبال بانوان پس از مجوز حجاب فیبا در رده سنی بزرگسالان از 31 تیر آغاز شده است.

قانون- نخستین اردوی تیم ملی بسکتبال بانوان پس از مجوز حجاب فیبا در رده سنی بزرگسالان از 31 تیر آغاز شده است. به نظر می‌رسد با این تصمیم فیبا، مسوولیت فدراسیون بسکتبال نیز در قبال بانوان چندبرابر شده و حالا فدراسیون باید همانند مردان، برای بانوان مسابقات تدارکاتی و امکانات مناسب را برای حضور در مسابقات بین‌المللی در نظر بگیرد.

به گزارش قانون، اما اردوی تیم ملی بانوان در سالن آزادی در حالی پیگیری می‌شود که عکس‌های منتشر شده از بانوان نشان می‌دهد، هنوز فدراسیون یک لباس رسمی برای بانوان ملی‌پوش در نظر نگرفته و هر بازیکن با لباس باشگاهی خودش در تمرینات حاضر شده است.

محمود مشحون رییس فدراسیون بسکتبال در خصوص اینکه عکس‌هایی از بانوان منتشر شده که در آن نشان می‌دهد بانوان لباس‌های رنگارنگی برتن دارند در ابتدا اعلام کرد این لباس‌ها باشگاهی است و در ادامه در پاسخ به اینکه چرا  فدراسیون لباس یکدست به بانوان ملی‌پوش نداده افزود: این عکس‌هایی که می‌گویید منتشر شده در داخل ایران نبوده! (تصاویر از کانال فدراسیون بسکتبال منتشر شد) این تصاویر را رسانه‌های بیگانه منتشر کرده‌اند! ما لباس یکدست مشکی به بانوان داده‌ایم! ضمن اینکه من در حال حاضر در تمرین تیم ملی جوانان هستم و نمی‌توانم به سوالات شما پاسخ دهم !

به نظر می رسد فدراسیون بسکتبال پس از اتفاق بزرگ و تاریخی تایید حجاب بانوان بسکتبال باید توجه و حمایت بیشتری از بانوان نشان بدهد هر چند که این روزها تیم ملی بسکتبال مردان هم نیاز به رسیدگی بیشتر دارد !