کد خبر : 52006 تاریخ : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۶ شهريور - 14:44
کلاهبرداری به بهانه کمک به عتبات عالیات فرمانده انتظامی نیشابور گفت: 2 نفر که به بهانه کمک به عتبات عالیات اقدام به جمع آوری کمک از سطح روستاهای این شهرستان می کردند شناسایی و دستگیر شدند.

قانون-فرمانده انتظامی نیشابور گفت: 2 نفر که به بهانه کمک به عتبات عالیات اقدام به جمع آوری کمک از سطح روستاهای این شهرستان می کردند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش قانون به نقل از ایرنا، سرهنگ حسین بیات مختاری افزود: در پی گزارش شهروندان مبنی بر جمع آوری مشکوک کمک برای عتبات و عالیات از سوی 2 مرد جوان در سطح روستاهای بخش سرولایت بلافاصله ماموران انتظامی پاسگاه کلاته محمد جان بخش سرولایت به محل اعزام شدند.
 
وی ادامه داد: در تحقیقات میدانی مشخص شد این افراد که بومی خراسان نیستند با یک دستگاه پیکان وانت در مراجعه به روستاها با چرب زبانی و برانگیختن احساسات اهالی کمک و نذری آنان را شامل وجه نقد و احشام برای عتبات و عالیات جمع آوری می کنند.
 
وی گفت: ماموران این 2 نفر را برای ادامه تحقیقات به مقر انتظامی منتقل کردند و متهمان در مواجهه با ادله و مستندات پلیسی تاکنون به چهار فقره کلاهبرداری با شگرد جمع آوری کمک به عتبات عالیات اعتراف کرده اند و تحقیق در این زمینه ادامه دارد.
 
مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در فاصله 122 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
 
نیشابور مرکب از چهار بخش مرکزی، زبرخان، سرولایت و میان جلگه 431 روستا دارد. 163 هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.