کد خبر : 53785 تاریخ : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۳۰ شهريور - 10:30
پنتاگون: ایران در حال گسترش موشک‌های بالستیک است پنتاگون اعلام کرد: ایران ضمن اجرای "برجام" در حال گسترش موشک های بالستیک است.

قانون-پنتاگون اعلام کرد: ایران ضمن اجرای "برجام" در حال گسترش موشک های بالستیک است.

به گزارش قانون به نقل از واحدمرکزی خبرTژنرال جان هایتون رئیس مرکز فرماندهی راهبردی نیروهای مسلح آمریکا اعلام کرد، ایران قراداد برنامه جامع اقدام مشترک با پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان و آلمان را اجرا می کند، اما در عین حال موشک های جدید بالستیک را توسعه می دهد.

ژنرال هایتون گفت: ایران در چارچوب توافق "برجام" که ما امضاء کردیم عمل می کند. اما در عین حال به سرعت در حال آزمایش و گسترش و توسعه موشک های بالستیک است که این نه تنها باعث نگرانی قابل توجه ما بلکه برای سایر متحدان ما نیز نگران کننده است.

وی تاکید کرد: چرا آنها این اقدامات را انجام می دهند؟ آنها برای به چالش کشیدن آمریکا و متحدان ما در آینده اقدام به این کارها می کنند. از اینرو ما باید بدانیم که چگونه به این اقدامات واکنش نشان دهیم.

هایتون افزود: در عین حال توافقی وجود دارد که کشور ما آنرا امضاء کرده است. من معتقدم که وقتی آمریکا قردادی را امضاء می کند،

ما باید به آن پایبند باشیم و این بدان معنی است که طرف مقابل ما نیز باید به آن پایبند باشد. بنابراین وظیفه ما است که بر آن نظارت کنیم و ببینیم آنها در این مسیر حرکت می کنند.