کد خبر : 54285 تاریخ : ۱۳۹۶ دوشنبه ۳ مهر - 13:34
مهاجم پيشين سرخپوشان: پرسپوليس متكي به يك بازيكن نيست پرسپولیس روزهای دشواری را پشت سر می‌گذارد. این تیم در آستانه بازی مقابل الهلال عربستان، سهذ بازیکن خود یعنی محمد‌انصاری، کمال کامیابی‌نیا و مهدی‌طارمی را در اختیار نخواهند داشت.

قانون- پرسپولیس روزهای دشواری را پشت سر می‌گذارد. این تیم در آستانه بازی مقابل الهلال عربستان، سه بازیکن خود یعنی  محمد‌انصاری، کمال کامیابی‌نیا و مهدی‌طارمی را در اختیار نخواهند داشت. از طرفی شوک محرومیت از پنجره نقل و انتقالات و جریمه نقدی مهدی‌طارمی سبب شده تا حال و روز اردوی سرخ‌پوشان با تنش‌هایی همراه باشد. این تیم امروز باید در مقابل نماینده عربستان قرار بگیرد. الهلال که یکی از بهترین و آماده‌ترین تیم‌های تاریخش را در اختیار دارد، تلاش می‌کند در بازی رفت مقابل شاگردان برانکو، نتیجه ایده‌آلی را رقم بزند و برای بازی برگشت کار دشواری نداشته باشد. هرچند که دیدار رفت و برگشت هر دو در امارات برگزار خواهد شد اما بسیاری امیدوارند هواداران پرسپولیس با حضور گسترده در این دیدار، مقدمات صعود این تیم را به فینال فراهم کنند.

ميداني بزرگ براي بازيكنان جايگزين

فرهاد خیرخواه، مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس درباره شرایط برگزاری این دیدار به «قانون» گفت: «وقتي بازيكني، خارج از ايران قراردادي با يك تيم مي‌بندد، نبايد مشكلات خود را به باشگاهش منتقل كند. مهدي‌طارمي بايد ابتدا رضايتنامه مسئولان ريزه‌اسپور را دريافت مي‌كرد و پس از آن راهي پرسپوليس مي‌شد. اما متاسفانه سهل‌انگاري در اين اتفاق سبب شد تا راي عليه ايران اعلام شود. من فكر مي‌كنم پرسپوليس متكي به يك بازيكن نيست هرچند كه طارمي بازي خوبي را به نمايش گذاشته و يكي از مهره‌هاي اصلي اين تيم است اما به نظرم پرسپوليس مي‌تواند در مقابل الهلال پيروز شود. پس از اين بازي، مهلت براي اعتراض وجود دارد و مي‌توان اقدامات مربوط به حكم فيفا را بررسي كرد. در شرايط فعلي تيم نياز به آرامش و تمركز دارد و نبايد به هيچ عنوان وارد حاشيه و جنجال شود». او در ادامه گفت: «مديريت برانكو مي‌تواند اين مشكل را حل كند. به نظرم اين اتفاق شوك كوچكي به بازيكنان وارد مي‌كند اما آن‌ها مي‌توانند از اين اتفاق به عنوان يك انگيزه استفاده كنند و با قدرت بيشتري در برابر الهلال قرار بگيرند. برانكو و كريم باقري مي‌توانند بازيكنان را از شرايط فعلي خارج كنند». خيرخواه درباره بازيكنان غايب پرسپوليس در مقابل الهلال گفت: «پرسپوليس 30 بازيكن دارد و ديدار مقابل نماينده عربستان براي آن‌ها ميدان بزرگي است. اميدوارم بازيكنان جايگزين، بتوانند جاي خالي بازيكنان اصلي را پر كنند و اجازه ندهند كه نماينده كشورمان در مقابل الهلال عربستان مغلوب شود».

نوراللهي رسيد

شرايط در باشگاه پرسپوليس بحراني است. مديران اين تيم تصميم گرفته‌اند در شرايط فعلي سكوت كنند تا مبادا اين تيم بيش از اين وارد حاشيه شوند. مهدي طارمي نيز كه در اين مدت صحبتي درباره شرايط خود و قراردادش با ريزه‌اسپور نكرده بود در گفت‌وگويي كوتاه عنوان كرد: «بدون شك خيريتي در كار بوده كه اين اتفاق رخ داده است». او در تمرينات اين تيم نيز تلاش زيادي كرد تا به بازيكنان انگيزه دهد و عنوان كرد كه منشا، عليپور و اميري جاي خالي‌اش را در پرسپوليس پر خواهند كرد. تنها خبر خوبي كه اين روزها منتشر شده اين است كه احمد نوراللهي با تلاش وزير ورزش و رايزني با مسئولان نظام وظيفه مجوز حضور در دو ديدار پرسپوليس مقابل الهلال را دريافت كرد تا روز گذشته به اردوي سرخ‌پوشان اضافه شود. با توجه به غیبت سه بازیکن اصلی در خط دفاع و هافبک اين خبر تا حدودي توانست خيال پرسپوليسي‌ها را راحت كند. به هر ترتيب، هافبك جوان سرخ‌پوشان به تمرين اين تيم اضافه شد و به احتمال فراوان در تركيب اصلي نيز حضور خواهد داشت.

غيبت دو بازيكن كليدي الهلال

وضعیت دو بازیکن الهلال برای دیدار حساس برابر پرسپولیس در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. یاسر القحطانی، کاپیتان با تجربه الهلال بازیکنی است که هواداران این تیم سعودی بسیار امیدوار هستند که در فهرست نهایی قرار گیرد و بتواند در دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس به میدان برود. نواف العابد، دیگر بازیکنی کلیدی الهلال است که چند روز پیش با آسیب‌دیدگی‌ مواجه شد و حتی روز قبل نيز نتوانست تمرین کند. روزنامه الریاض عربستان نوشت که کادر پزشکی باشگاه الهلال سخت در تلاش است تا «عابد» را به دیدار حساس برابر پرسپولیس برساند. نكته جالب اينكه، هواداران اماراتي با انتشار هشتگ‌هايي در توييتر و اينستاگرام، حمايت خود را از نماينده عربستان اعلام كرده‌اند. حضور پرشور آن‌ها در اين ديدار، مي‌تواند فشار رواني زيادي را به بازيكنان پرسپوليس تحميل كند اما شاگردان برانكو همواره نشان داده‌اند كه توانايي انجام اقدامات عجيب و دور از ذهن را دارند.