کد خبر : 55401 تاریخ : ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۱ مهر - 18:48
تحریم‌های بیشتر برای کردستان عراق رئیس جمهور ترکیه با توصیف کردن همه‌پرسی جدایی کردستان عراق به خنجر جدید در کمر منطقه، اربیل را به اعمال تحریم‌های بیشتر تهدید کرد.

قانون- رئیس جمهور ترکیه با توصیف کردن همه‌پرسی جدایی کردستان عراق به خنجر جدید در کمر منطقه، اربیل را به اعمال تحریم‌های بیشتر تهدید کرد.

به گزارش قانون به نقل از مهر، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) تاکید کرد تحریم‌های بیشتری را برای اعمال علیه منطقه کردستان عراق، درپی برگزاری همه‌پرسی جدایی، آماده کرده‌اند.

اردوغان طی سخنرانی در جمع حزب عدالت و توسعه گفت بحران همه‌پرسی جدایی کردستان عراق، «خنجر جدیدی» بود که در «پشت منطقه‌ی ما» فرود آمد.

 به نوشته وبگاه روزنامه «دیلی صاباح» وی با درخواست از کردستان عراق برای ابطال نتایج همه‌پرسی جدایی، گفت: «ما برخی محدودیت‌ها علیه شمال عراق اعمال کرده‌ایم اما اگر آنها سر عقل نیایند، این امر (اعمال تحریم‌ها) افزایش خواهد یافت.»

رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از تلاش اربیل برای دخیل کردن کرکوک در همه‌پرسی جدایی کردستان عراق، اضافه کرد: «هر حادثه‌ای که در سوریه و عراق رخ دهد، مستقل از ما نیست، آنها مستقیما به امور داخلی ما مرتبط هستند.»

منطقه کردستان عراق به ریاست «مسعود بارزانی» روز دوشنبه و علی‌رغم مخالفت‌های شدید منطقه‌ای و بین‌المللی، همه‌پرسی جدایی از بغداد را برگزار کرده و کمیته انتخابات این منطقه روز گذشته نتیجه آن را موفق توصیف کرد.