کد خبر : 55607 تاریخ : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۳ مهر - 12:31
بروجردی: برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان یک اشتباه بود رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و هیات همراه با وزیر امور خارجه سوریه در دمشق دیدار و پیرامون موضوعات و مسائل مختلف گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

قانون-رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و هیات همراه با وزیر امور خارجه سوریه در دمشق دیدار و پیرامون موضوعات و مسائل مختلف گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش قانون به نقل از خبرآنلاین، علاالدین بروجردی در ابتدای این دیدار با تبریک پیروزی‌ها و موفقیت‌های اخیر سوریه در جبهه‌های نبرد با گروه‌های تکفیری و تروریستی گفت: دولت و ملت سوریه در نبرد اراده‌ها پیروز شده‌اند و آینده متعلق به آن‌ها است.

وی در ادامه با بیان این که دولت و ملت ایران همچنان در کنار سوریه تا پیروزی نهایی بر تروریست‌ها و همپیمانان آن‌ها ایستاده است، اظهار داشت: چشم‌انداز معادلات منطقه به نفع محور مقاومت اسلامی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با تشریح تحولات عراق برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان عراق را یک تصمیم اشتباه خواند و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی عراق حمایت می‌کند.

ملت سوریه هیچ گاه حمایت‌های ایران را فراموش نمی‌کند

ولید معلم نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور هیات پارلمانی کشورمان در سوریه، مشورت‌ها و رایزنی‌های مستمر و نزدیک میان مقامات عالی رتبه دو کشور را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: تحولات منطقه و دسیسه‌های دشمنان ملت‌های منطقه مشورت‌های منظم دو کشور را ایجاب می‌کند.

وزیر امور خارجه سوریه در ادامه با قدردانی از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های جمهوری اسلامی ایران از سوریه در طول سال‌های سخت و دشوار مبارزه با گروه‌های تروریستی ابراز داشت: ملت سوریه هیچ گاه حمایت‌های ایران را فراموش نخواهد کرد.

وی افزود: سوریه مخالف هر گونه تلاش برای تجزیه عراق است و همواره از حاکمیت و تمامیت ارضی عراق حمایت کرده است.