کد خبر : 55672 تاریخ : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۳ مهر - 22:41
حزب بارزانی: ثابت کرده‌ایم بهترین همسایه ایران هستیم یکی از نمایندگان حزب دموکراتیک کردستان عراق خواستار احترام گذاشتن تهران به نتایج همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان شد و گفت که طی ۲۶ سال گذشته این منطقه بهترین همسایه ایران بوده است.

قانون- یکی از نمایندگان حزب دموکراتیک کردستان عراق خواستار احترام گذاشتن تهران به نتایج همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان شد و گفت که طی ۲۶ سال گذشته این منطقه بهترین همسایه ایران بوده است.

به گزارش قانون به نقل از فارس، «عبدالسلام برواری» از رهبران حزب دموکراتیک کردستان عراق، پنجشنبه (امروز)، اعلام کرد که کردها طی 26 سال گذشته ثابت کرده‌اند که بهترین همسایه برای ایران بوده‌اند. کردستان تهدیدی برای تهران نخواهد بود.

وی در گفت‌وگو با «بغداد الیوم»، اظهار داشت: دوره سیطره نظامی در منطقه به پایان رسیده است زیرا تحت حمایت توافق آمریکایی – روسی قرار گرفته است. کردها طی 26 سال گذشته که تقریبا استقلال داشتند؛ ثابت کرده‌‌اند که بهترین همسایه ایرانند و هیچ تهدید برای امنیت ملی آن به شمار نمی‌روند. همه‌پرسی انتخاب کردها است و دولت ایران و رهبر این کشور باید به این انتخاب احترام بگذارند.

برواری تاکید کرد: ایران نمی‌تواند اراده ملت کردستان را بشکند. ما می‌خواهیم از عراق مستقل شویم و تهدید برای امنیت هیچ طرفی نیستیم. کردها تا به این لحظه به تمامی تهدیدات به زبان دیپلماسی پاسخ داده‌اند اما این تهدیدات چه از طرف ایران و چه از طرف ترکیه نمی‌تواند اراده ما را بشکند.