کد خبر : 55816 تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۱۵ مهر - 09:01
موافقت آمریکا با فروش سامانه موشکی«تاد» به عربستان ، وزارت دفاع آمریکا( پنتاگون)، روز جمعه اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا با فروش سامانه‌های دفاع موشکی تاد به عربستان سعودی به ارزش ۱۵ میلیارد دلار، موافقت کرد.

قانون-وزارت خارجه آمریکا با فروش سامانه دفاع ضدموشکی «تاد» به عربستان سعودی موافقت کرده است. یکی از علل امضای این قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری، کسب آمادگی دفاعی در برابر برنامه موشکی ایران عنوان شده است.

به گزارش قانون به نقل از «تاس»، وزارت دفاع آمریکا( پنتاگون)، روز جمعه اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا با فروش سامانه‌های دفاع موشکی تاد به عربستان سعودی به ارزش ۱۵ میلیارد دلار، موافقت کرد.

 

بخش همکاری نظامی و امنیتی در پنتاگون، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که فروش سامانه‌های تاد، در چارچوب توافق سابق واشنگتن و ریاض صورت گرفته که به‌موجب آن، عربستان سعودی تسلیحات موشکی آمریکا به ارزش ۱۱۰ میلیارد دلار خریداری می‌کند.

 

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا آمده است: قرارداد مذکور «امنیت ملی ایالات متحده و منافع سیاست خارجی آن را تقویت می‌کند و همچنین امنیت عربستان سعودی و منطقه خلیج‌فارس را در برابر تهدیدهای منطقه‌ای از جمله ایران تقویت خواهد کرد.»

 

این بیانیه افزود، درباره این قرارداد پیشتر به کنگره آمریکا اطلاع‌رسانی شده است.

 

اعلام رسمی این قرارداد تسلیحاتی ۱۵ میلیارد دلاری تنها یک روز پس از آن صورت گرفت که عربستان از روسیه تسلیحات جدید پدافند هوایی خریداری کرد.