کد خبر : 55849 تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۱۵ مهر - 11:27
بازدید صالحی از بزرگترین مرکز پزشکی هسته‌ای ایتالیا رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان از یکی از بزرگترین مراکز پزشکی هسته‌ای درمان سرطان در شهر پاویا در شمال ایتالیا دیدن کرد.

 

قانون-رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان از یکی از بزرگترین مراکز پزشکی هسته‌ای درمان سرطان در شهر پاویا در شمال ایتالیا دیدن کرد.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، علی‌اکبر صالحی در مرکز هیدرو تراپی شهر پاویا با رئیس، مدیران و جمعی از پزشکان این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد. 

صالحی، همچنین از بخش‌های مختلف این مرکز درمانی، از جمله  بخش "سیکلوترون" دیدن کرد. 

بر اساس گزارش صدا و سیما، در این بیمارستان روش‌های پروتون درمانی و کربن درمانی اجرا می‌شود که روشی پیشرفته برای درمان سرطان است. پزشکان و کارشناسان این بیمارستان در گفت‌وگو با رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان این که  کربن درمانی می تواند "دی ان ای"  غدد سرطانی را هدف قرار دهد و بسیار متفاوت از پروتون درمانی است، تاکید کردند: میزان تاثیرگذاری این روش درمانی بسیار بالاست و 85 تا 90 درصد موارد سرطانی بهبود حاصل می‌شود. 

در این بازدید، جهانبخش مظفری سفیر ایران در ایتالیا و امیر مسعود میری سرکنسول کشورمان در میلان، صالحی را همراهی کردند.

به گفته مسئولان این بیمارستان هر روز بیش از ۵۰ بیمار سرطانی در این بیمارستان تحت مداوا قرار می گیرند. میانگین هزینه مداوا برای هر بیمار سرطانی ۲۳ هزار یورو است. 

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی، روز پنجشنبه برای شرکت در همایش "همکاری های بین المللی برای تقویت ایمنی، امنیت، و عدم گسترش سلاح های هسته ای" در رم در صدر هیاتی وارد پایتخت ایتالیا شد. 

این نشست دو روزه که از دوشنبه آغاز می شود، با تلاش آکادمی ملی "لینچئی" و با همکاری مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپا و ریاست جمهوری ایتالیا، وزارت امور خارجه، وزارت علوم و تحقیقات ایتالیا در رم برگزار خواهد شد. 

این همایش بین المللی به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس آژانس بین المللی انرژی هسته ای و پیمان "EURATOM" درباره همکاری های بین المللی، علمی و فنی در زمینه امنیت و منع گسترش هسته ای با حضور ده ها شخصیت مهم بین المللی از جمله "یوکیا آمانو" مدیر کل آژانس هسته ای و "فدریکا موگرینی" مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا و  امنیت کمیسیون اروپا برگزار می شود و طی آن نزدیک به ۴۰ نفر از چهار قاره اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا سخنرانی خواهند کرد. 

صالحی قرار است روز دوشنبه در حاشیه این نشست از موسسه ملی فیزیک هسته ای ایتالیا هم بازدید و روز سه شنبه نیز در دومین روز این همایش سخنرانی کند.

علی اکبر صالحی در این سفر همچنین قرار است با خانم والریا فدلی، وزیر علوم، تحقیقات و دانشگاه ایتالیا دیدار و گفت‌وگو کند.