کد خبر : 56859 تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۲۲ مهر - 10:39
درخواست ناتو از آمریکا و ترکیه دبیرکل ناتو از آمریکا و ترکیه خواست که پشت میز مذاکره نشسته و بحران به وجود آمده میان دو کشور را به عنوان دو عضو کلیدی ناتو حل کنند.

قانون-دبیرکل ناتو از آمریکا و ترکیه خواست که پشت میز مذاکره نشسته و بحران به وجود آمده میان دو کشور را به عنوان دو عضو کلیدی ناتو حل کنند.

به گزارش قانون به نقل از خبرگزاری فرانسه، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اعلام کرد: من از آمریکا و ترکیه می‌خواهم بنشینند و مشکل خود را حل کنند زیرا این مساله برای ناتو مهم است، با حل مشکلات، اعضای ناتو با هم می‌توانند همکاری نزدیکی داشته باشند. ترکیه یکی از بازیگران کلیدی ما در مبارزه علیه تروریسم است.

وی ادامه داد: ما همواره آماده کمک هستیم. اما من می‌دانم که تماس‌های مستقیم میان دو کشور وجود دارد. من مطمئن هستم که ترکیه و آمریکا به طور مستقیم به خصوص درباره این مساله با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند.

چندی قبل، سفارت آمریکا در ترکیه اعلام کرد به دنبال بازداشت یکی از کارمندان ترکیه‌ای کنسولگری آمریکا در استانبول صدور ویزاهای غیرمهاجرتی برای اتباع ترکیه را به حالت تعلیق درآورد.

در اقدامی تلافی‌جویانه سفارت ترکیه نیز خدمات صدور ویزای غیر مهاجرتی برای اتباع آمریکایی را به حالت تعلیق درآورد.

متین توپوز، کارمند ترکیه‌ای کنسولگری آمریکا در استانبول به اتهام ارتباط با یک "سازمان تروریستی" (سازمان فتو) که براساس اعلام مقامات آنکارا طراح اصلی کودتای سال گذشته بوده، بازداشت شده است.