کد خبر : 57173 تاریخ : ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۵ مهر - 09:30
معجزه به توان چهار همه چيز از يك شكست تلخ آغاز شد. پرسپوليس كه در روزهاي اوج خود قرار داشت و با انگيزه بالا در برابر الهلال قرار گرفته بود، نتوانست عملكرد مثبتي را به نمايش بگذارد.

قانون- همه چيز از يك شكست تلخ آغاز شد. پرسپوليس كه در روزهاي اوج خود قرار داشت و با انگيزه بالا در برابر الهلال قرار گرفته بود، نتوانست عملكرد مثبتي را به نمايش بگذارد و به دليل غيبت چهار مهره كليدي خود در نهايت بازي را با نتيجه چهار بر صفر به حريف عربستاني خود واگذار كرد تا اميدهاي صعود به فينال آسيا كم‌رنگ شوند. امروز روز مهمي براي سرخ‌پوشان است. آن‌ها در هفته‌هاي اخير همه تلاش‌شان را مي‌كنند تا از حاشيه‌ها دور باشند و فقط به بازي برگشت فكر كنند. ديداري كه ممكن است يك روز تاريخي را براي آن‌ها رقم بزند. چند روزي است كه بازيكنان پرسپوليس مي‌گويند هركس به صعود ايمان ندارد، بازي را تماشا نكند. آن‌ها كوه انگيزه هستند اما سد بزرگي به نام الهلال و نتيجه نااميدكننده بازي رفت ، سبب شده تا شرايط نگران‌كننده باشد.

غايبان بزرگ

مهدي طارمي، حسين ماهيني و فرشاد احمدزاده بازيكناني هستند كه به دليل محروميت و مصدوميت نمي‌توانند پرسپوليس را در ديدار برگشت مقابل الهلال ياري كنند. گادوين منشا، روزهاي پرفروغي را سپري نمي‌كند اما علي عليپور آمادگي بالايي دارد و همين موضوع خيال هواداران را بابت خط حمله راحت كرده است. از طرفي بشار رسن نشان داده مي‌تواند جاي خالي فرشاد احمدزاده را به خوبي پر كند و صادق محرمي نيز به جاي حسين ماهيني به بازي گرفته خواهد شد. عبدا...‌عطیف و نواف العابد نيز بازيكنان مطرح الهلال هستند كه به احتمال فراوان در بازي امروز حضور ندارند.

تاريخچه

پرسپولیس و الهلال تاکنون هفت بار در لیگ قهرمانان آسیا (فرمت جدید) به مصاف يكديگر رفته‌اند که پرسپولیس یک برد داشته، سه بار الهلالی‌ها برنده شدند و سه بازی نيز مساوی شده است. پرسپولیس و الهلال در مجموع ۱۳ بار مقابل يكديگر قرار گرفته‌اند كه حاصل آن براي پرسپوليس چهار برد، پنج مساوی، چهار باخت، ۹ گل زده و۱۵ گل خورده است. پرسپولیس ۱۶ بار در لیگ قهرمانان آسیا با تیم‌های عربستانی بازی کرده که حاصلش پنج برد، ۶ باخت و پنج مساوی است. پرسپولیس به غیر از الهلال، سابقه بازی با الاهلی، الشباب، الاتحاد و النصر را نيز دارد و در مرحله قبلي نيز يكي از نمايندگان عربستان را حذف كرد.

فيناليست شويم، قهرمانيم

برانكو ايوانكوويچ، سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس روز گذشته در كنفرانس خبري از انگيزه بالاي سرخ‌پوشان براي حضور در فينال گفت. او در اين‌باره عنوان كرد: الهلال یکی از بهترین تیم‌های آسیاست و اگر به فینال صعود کند، اطمينان دارم كه قهرمان آسیا می‌شود. با این حال اجازه بدهید ما ادعا کنیم که تیم خوبی داریم و حتی به خودمان این حق را می‌دهیم که امیدوار باشیم. تمام تلاش خود را خواهیم کرد که پیروز شویم. در حال حاضر نتیجه خوبی برای الهلال به دست آمده اما این امکان وجود دارد که همه چیز تغییر کند. برانکو در واکنش به این سوال که در 10 سال اخیر هیچ تیمی نتوانسته است به الهلال پنج گل بزند و آن‌ها تیمی هجومی هستند، اظهار داشت: در فوتبال هیچ چیز را نمی‌توان پیش‌بینی کرد اما همیشه اولین‌هایی نیز وجود دارد. سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این سوال که آیا پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود یاخير، گفت: بله، شما فکر می‌کنید اگر ما به مرحله بعد صعود كنيم، اتفاقی غیر از این رخ بدهد؟ اگر به فینال برویم، بدون شك همین‌طور خواهد شد.