کد خبر : 57625 تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۲۹ مهر - 10:50
استقبال اربیل از گفت‌وگوی بدون پیش‌شرط با بغداد دولت منطقه کردستان از بیانیه وزارت خارجه آمریکا، توقف درگیری‌ها در مناطق مورد منازعه و گفت‌وگوی فوری و بدون پیش‌شرط با بغداد استقبال کرد.

قانون- دولت منطقه کردستان از بیانیه وزارت خارجه آمریکا، توقف درگیری‌ها در مناطق مورد منازعه و گفت‌وگوی فوری و بدون پیش‌شرط با بغداد استقبال کرد.

 به گزارش قانون به نقل از تسنیم، دولت منطقه کردستان عراق از بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره اوضاع در مناطق مورد منازعه و ضرورت گفت‌وگو با بغداد در اسرع وقت و در چارچوب قانون اساسی و بدون هیچ پیش‌شرطی استقبال کرد.

به نوشته پایگاه خبری «خندان»، اربیل طی بیانیه‌ای اعلام کرد: وزارت خارجه آمریکا بیانیه‌ای به اسم دولت آمریکا در روز جمعه ۲۰۱۷.۱۰.۲۰ درباره تنش‌های جاری در مناطق مورد منازعه و درگیری‌های نظامی میان نیروهای پیشمرگه و نیروهای عراقی در «التون کوبری»، صادر و دو طرف را به گفت‌وگو برای توقف درگیری‌ها طی چند روز گذشته میان نیروهای پیشمرگه و نیروهای عراقی ترغیب کرد.

دولت منطقه کردستان از این بیانیه و توقف فوری درگیری‌های جاری در مناطق مورد منازعه استقبال و اعلام می‌کند با توقف درگیری‌ها با هماهنگی نیروهای عراقی و نیروهای ائتلاف موافق است.

در بیانیه اربیل آمده است که با آغاز فوری گفت‌وگوها در چارچوب قانون اساسی بدون هیچ پیش‌شرطی موافق است.