کد خبر : 59151 تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۱۳ آبان - 13:07
شمخانی در سخنرانی روز 13 آبان: اقدامات آمریکا علیه ایران، موجب عزت ملت ما شده است مراسم سالروز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در سراسر کشور با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

قانونمراسم سالروز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در سراسر کشور با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.


به گزارش قانون، مراسم سالروز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی همزمان با تهران در سراسر کشور با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد؛ در تهران نیز این مراسم با حضور هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان تهرانی، در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در خیابان آیت‌الله طالقانی برگزار شد.

این مراسم با شعارهای ضد استکباری دانش‌اموزان و دانشجویان آغاز شد و با سخنرانی «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه یافت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در مراسم یوم الله 13 آبان گفت: دخالت امریکا در 13 آبان به منظور فرصت سوزی علیه ملت ایران، در کودتای 28 مرداد علیه دولت ملی، لایحه کاپیتولاسیون و حمایت از رژیم پهلوی در کارنامه اعترافات امریکایی ها ثبت شده است.
 
 
شمخانی افزود: پس از 13 آبان 58 در کمتر از چهار دهه اقدامات امریکا علیه ملت ایران به حدی طولانی و متنوع است که سرفصل ها و عناوین آن باعث عزت ملت ایران و بهترین سند برای علت خشم امریکاست.
 
 
وی گفت: مخالفت با پیشرفت های علمی در حوزه های فضایی، هسته ای و موشکی، اقداماتی در جهت براندازی و علیه برنامه نظامی ما، فضاسازی سیاسی و تبلیغی علیه جمهوری اسلامی، تلاش برای ایجاد تنش و مزاحمت با تحریک همسایگان و مشوه نشان دادن چهره انقلاب فهرست کوچکی از اقدامات امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است. 

 

در پایان نیز بیانیه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی قرائت شد.

 

۱۳ آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) «روز ملی مبارزه با استکبار» نامگذاری شده و تبعید حضرت امام (ره) و همچنین شهادت جمعی از دانش‌آموزان نیز از جمله مناسبت‌های این روز است.