کد خبر : 59868 تاریخ : ۱۳۹۶ جمعه ۱۹ آبان - 15:27
فوت ۲۳زائر به دلیل بیماری و سوانح در کربلا سرکنسول ایران در عراق با اشاره به اینکه ۲۳ نفر بر اثر سوانح و یا به‌صورت طبیعی در کربلا فوت کرده‌اند، از صدور ۱۰۰۰ برگه عبور برای زوار خبر داد.

قانون- سرکنسول ایران در عراق با اشاره به اینکه ۲۳ نفر بر اثر سوانح و یا به‌صورت طبیعی در کربلا فوت کرده‌اند، از صدور ۱۰۰۰ برگه عبور برای زوار خبر داد.

 
به گزارش قانون به نقل از مهر، میرمسعود حسینیان  با اشاره به اینکه صدور بیش از دو میلیون ویزا برای زائران اربعین کار بسیار سنگینی بود، اظهار داشت: اما خوشبختانه کار با نظم و ترتیب پیش رفت و مشکل خاصی نداشتیم.

وی با بیان اینکه امروز اربعین در عراق است و از صبح زائران در حال عزاداری هستند و جمعیت گسترده ای در خیابان ها و در حرم سیدالشهدا(ع) وجود دارد، تصریح کرد: جمعیت زائران ایرانی در حال بازگشت به کشور هستند و بیش از یک میلیون نفر بازگشته اند.

سرکنسول ایران در عراق با تاکید بر اینکه از زائران می خواهیم با صبر و تحمل از وسایل نقلیه استفاده کنند و در این رابطه احترام سالخوردگان و کودکان را داشته باشند، افزود: تاکنون تنها در شهر کربلا ۲۳ نفر فوتی داشته ایم که این افراد به دلیل بیماری، سانحه رانندگی یا به صورت طبیعی فوت کرده اند.

حسینیان با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰۰ برگه عبور برای زائرانی که مدارک خود را گم کرده اند، صادر کرده ایم، تصریح کرد: در لب مرز هم مسئولان حضور دارند و زائران را به شهرهای خود راهنمایی می کنند.

وی با اشاره به اینکه تنها مشکل گمشدگان را داشتیم که به خاطر بی توجهی زائران بوده است، افزود: امیدواریم تا فردا و پس فردا بتوانیم همه زائران را به خانه شان برگردانیم.