کد خبر : 61952 تاریخ : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۹ آذر - 10:25
نفت در بازار نیویورک ارزان شد بهای طلای سیاه در بازار انرژی نیویورک شاهد کاهش بود.

قانون- بهای طلای سیاه در بازار انرژی نیویورک شاهد کاهش بود.

 

به گزارش قانون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پی انتشار گزارش هفتگی وزارت انرژی آمریکا و در آستانه نشست اوپک ، بهای نفت خام سبک و شیرین ‏شاخص ‏نیویورک، ‏وست تگزاس ‏‏اینترمیدیت ‏‏(دابلیو.تی.آی)،‏ ‏در معاملات روز چهارشنبه کاهش ‏یافت.

بر این اساس، بهای هر بشکه نفت ‏خام سبک و ‏شیرین، وست تگزاس ‏اینترمیدیت ‏‏(دبلیو.تی.آی) در پایان ‏معاملات بازار نفتی ‏نیویورک، ‏نایمکس، برای تحویل ‏در ماه ‏ژانویه با 69 سنت کاهش نسبت ‏‏به پایان معاملات روز کاری ‏پیشین به 57 دلار و 30 سنت ‏رسید.

بهای ‏هر بشکه نفت خام ‏سبک ‏‏برنت؛ دریای شمال که ‏از ‏آن به ‏عنوان ‏یکی از مهمترین ‏مراجع ‏قیمت گذاری ‏ نفت داد و ‏‏ستد ‏‏‌شده در ‏‏بازارهای بین ‏المللی و ‏پایه ای برای قیمت ‏‏گذاری دیگر ‏انواع نفت ‏در ‏بازار اروپا ‏‏استفاده می شود ‏برای تحویل در ‏‏ماه ژانویه با ‏‏25 سنت کاهش نسبت ‏به پایان ‏معاملات روز کاری پیشین به 63 ‏دلار و 36 سنت رسید.

سازمان کشورهای صادر کننده ‏‏نفت(اوپک)‏ و شرکایش از جمله ‏روسیه یکی از بزرگترین تولید ‏‏کنندگان نفت خارج از اوپک و ‏‏9 کشور دیگر قرار است پنجشنبه نشستی را برای تصمیم ‏گیری درباره ادامه اجرای ‏توافقنامه محدود سازی تولید ‏‏‏و صادرات نفت در سطح جهانی‏ ‏تا پایان سال 2018، برگزار ‏کنند. اوپک به همراه برخی ‏دیگر از ‏‏‏‏تولید کنندگان غیر ‏عضو از ‏‏‏‏جمله روسیه، در اواخر ‏سال 2016 توافق ‏‏‏‏کردند برای ‏برقراری توازن در عرضه و ‏تقاضای نفت، ‏‏‏تولید خود ‏را ‏کاهش دهند.‏ همین ‏‏‏کشورها در ‏نشست ‏دیگری تعهد ‏‏‏کردند اجرای ‏این ‏توافقنامه را تا مارس ‏‏2018 ادامه دهند. ‏