کد خبر : 62137 تاریخ : ۱۳۹۶ جمعه ۱۰ آذر - 15:29
تشکیل دادگاه خاص برای سران داعش سخنگوی شورای نگهبان گفت: کسانی که برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی قدمی بردارند خودشان نابود می شوند.

قانون-سخنگوی شورای نگهبان گفت: کسانی که برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی قدمی بردارند خودشان نابود می شوند.

به گزارش قانون به نقل از مهر ،عباسعلی کدخدایی پنجشنبه شب در همایش بزرگ«مدافعان حرم  ،مدافعان واقعی حقوق بشر» که در سالن همایش  ورزشگاه امام رضا(ع) برگزار شد اظهارکرد: پیروزی‌های جبهه مقاومت علیه داعش که عده‌ای منحرف و جنایت کار  در پناه استکبار جهانی قصد داشتند آرامش منطقه را بر هم بزنند و با ایثارگری و فداکاری  سربازان اسلام ریشه آن‌ها خشکانده اقدام بسیار مهمی بود.

وی افزود: اگر شهدای عزیز نبودند، نه تنها وضعیت جمهوری اسلامی ایران بلکه وضعیت منطقه چیز دیگری بود همانطور که رهبری بارها فرمودند  که اگر جلوی این جرثومه فساد در منطقه گرفته نمی شد، هیچ کشوری روی آرامش نمی‌دید و مشخص نبود وضعیت فعلی ما چگونه می بود.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: حقوق بشر عمر و سابقه طولانی در دنیا ندارد و متاسفانه  امروزکشورهای استکباری با سوءاستفاده از این ابزار،علیه جوامع دیگر گام برمی دارند.

کدخدایی خاطرنشان کرد : اگر حقوق بشر کرامت ذاتی انسان است  متوجه می شویم کشورهای استکباری آن را به صورت حربه ای علیه جوامعی که دنبال استقلال هستند، به کار می برند. ویتنام و جنایت های آن توسط امریکا شاهدی براین موضوع است و گوانتانامو سند زنده ای کسانی است که به دروغ مدافع حقوق بشر بودند.

عضو بسیج حقوقدانان کشور  با اشاره به جنایت های استکباری در دوره کنونی گفت: آمریکا پس از ۱۱ سپتامبر، به خود اجازه داد به کشورهای عراق و افغانستان برخلاف مصوبات حقوق بشری خودشان حمله کند، بدون اینکه مقصر اصلی را پیدا کنند و اثبات کنند آن حادثه از سوی این مردم رخ داده باشد.

کدخدایی  تاکید کرد: امروز در سوریه و یمن کودکانی که زیر بمباران ائتلاف عربی هستند، حقوق بشر ندارند؟ در این  کشور دو گروه اختلاف داشتند و می توانستند مسائل خود را حل کنند. به شما چه ارتباطی دارد که گروه نظامی راه می‌اندازید و آن ها را بمباران می کنید؟

وی خاطرنشان کرد : سلاح آنها مقاومت و دین شان است. یمنی ها مردمی مقاوم اند و اتهامی که به ایران وارد می‌شود این است که ما به آن ها کمک می‌کنیم، حرف هایی غیرقابل باور است.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص  مسائل این روزهای کشور عربستان گفت: جوانکی آمده و هر روز کارهایی می کند. این به عنوان یک جوک  مطرح می شود که عربستان عضو شورای حقوق بشر و ریس شورابشود.

کدخدایی تصریح کرد: آمریکایی ها اعتراف کردند ایجاد داعش کار خودشان بوده و  رژیم اشغالگر قدس نیز بارها گفته  برای مقابله با ایران با داعش همفکر هستیم. آنها می خواستند قرائت خشونت باری از اسلام را مطرح کنند که خوشبختانه تیر شان با مقاومت جمهوری اسلامی و تدابیر رهبری و با فداکاری سربازان نظام اسلامی به سنگ خورد.

سخنگوی شورای نگهبان  گفت: ما می خواهیم دادگاه‌های خاص برای سران داعش و دولت‌ها و مقامات حمایت کننده آن ها تشکیل شود .

وی تاکید کرد: دشمنان بدانند هر کشور، گروه و یا فردی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی قدمی بردارد خود به درک واصل شده اند که نمونه آن صدام و منافقین بودند.