کد خبر : 63044 تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۱۸ آذر - 15:51
ايران از اشتباه تاريخي ترامپ استفاده كند ایران می‌تواند از این موقعیت، برای اثبات خود به کشورهای مخالف استفاده کند زيرا کشورهایی مثل عربستان که تابه‌حال حامی آمریکا بوده‌اند و با ایران دشمنی دیرینه دارند، با تصمیم اخیر دونالد ترامپ پی به اشتباه خود خواهند برد

قانون-شهروز برزگر کلشانی/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

تمامی اقدامات آمریکا در هر زمانی، مخالف منافع کشورهای اسلامی بوده است. بر همین اساس، سیاست جدید این کشور در خصوص به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرايیل نیز موضوعی است که با هدف ضربه به منافع کشورهای اسلامی و مسلمانان در دستور کار ريیس‌جمهور آمریکا قرار گرفته و اهداف شومي را در پی دارد. آمریکا کشور عصبانی‌اي محسوب مي‌شود و همیشه درصدد اجرای برنامه‌های شیطانی خود بوده است.

برای مثال تحریک داعش علیه مسلمانان و حمایت از طالبان، تنها دو نمونه از سیاست های ضد اسلامی این کشور است که خوشبختانه با موفقیت مواجه نشده‌اند.

بر همین اساس این‌گونه شکست‌ها در اجرای برنامه‌ها علیه کشورهای اسلامی، سبب شده تا آمریکا اکنون بیش از گذشته عصبانی شود و در اندیشه اهداف شوم دیگری علیه مسلمانان باشد.

در واقع تحریک داعش و طالبان علیه کشورهای اسلامی، تنها به منظور ایجاد جنگ و درگیری در میان مسلمانان جهان بود که اکنون با بی نتیجه ماندن این سیاست‌ها می‌توان گفت که آمریکا این بار به دنبال بازی جدیدی است تا بار دیگر در میان مسلمانان تفرقه بیندازد و اتحاد را در میان آن‌ها از میان بردارد. بنابراین با شکست داعش در منطقه بود که ترامپ به کارهای احمقانه‌تری روی آورد و این بار قضیه بیت‌المقدس را به میان کشید.

حال آمریکا به شدت در تلاش است تا عقده‌گشایی کرده و خود را از زیر بار رنج‌های ناشی از شکست‌های پی‌درپی‌اش بیرون بکشد و وضعیت را به هر صورتي که شده، به ضرر مسلمانان تمام کند اما باید گفت که بیت‌المقدس، قبله اول مسلمانان جهان است و در میان آن‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد.

بیت‌المقدس در قلب همه مسلمانان جای دارد و هر گونه اقدامی علیه این محل مقدس می‌تواند پاسخ کوبنده‌اي را از سوی کشورهای اسلامی در پی داشته باشد.

آمریکا بايد بفهمد که با به رسمیت‌شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و علاقه مسلمانان به این جایگاه ویژه هرگز کمرنگ نخواهد شد.

متاسفانه آمریکا به جای رعایت حقوق شهروندی و دادن ارزش به حق مسلمانان، درصدد نابودی این حقیقت است اما باید بداند که نمی‌تواند با رفتارهای قلدر‌مآبانه خود، حق مسلمانان جهان را ناحق کرده و آسیبی به دیدگاه‌ها و علایق کشورهای اسلامی بزند.

حال اعتراضات گسترده‌ای که در جریان این اقدام احمقانه به گوش می‌رسد، حاکی از این واقعیت است که همه در سراسر جهان خشمگین شده‌اند.

نه‌تنها مسلمانان جهان بلکه بسیاری از کشورهای غیراسلامی و مفسران این ممالک نیز از به رسمیت شناختن بیت المقدس به‌عنوان پایتخت اسرايیل، خشم دارند و به این موضوع واکنش نشان داده‌اند زيرا این قضیه بوی نفاق می‌دهد و تبعات جبران‌ناپذیری برای همه مردم جهان دارد.

در واقع تحریک مردم بی‌دفاع فلسطین، موضوعی است که با مخالفت‌های بسیاری از اندیشمندان جهان مواجه شده و باید هر چه سریع‌تر این اقدام را سرکوب کرد.

در پشت تمامی اشتباه‌هايي که اسرايیل انجام داده است، رد پای آمریکا دیده می‌شود و این دو شیطان بزرگ نباید به اهداف شوم خود دست یابند. ایران نیز همیشه مخالف سیاست‌های اشغالگری اسرايیل بوده، هست و این تصمیم ريیس جمهوری آمریکا را به شدت سرکوب می‌کند.

درواقع ایران می‌تواند از این موقعیت، برای اثبات خود به کشورهای مخالف استفاده کند زيرا کشورهایی مثل عربستان که تابه‌حال حامی آمریکا بوده‌اند و با ایران دشمنی دیرینه دارند، با تصمیم اخیر دونالد ترامپ پی به اشتباه خود خواهند برد.

در واقع، حال فرصت خوبی است تا عربستان بداند که آمریکا و اسرايیل قابل اعتماد نیستند؛ موضوعی که باعث می‌شود تا دیگر کشورهای مخالف، بدترین تصمیم ها را علیه ایران نگیرند.