کد خبر : 63562 تاریخ : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۳ آذر - 01:15
تعبیه حسگر اثر انگشت در داخل نمایشگر گوشی در حالیکه اکنون حسگر اثر انگشت در گوشی‌های جدید به پشت گوشی منتقل شده، نسل جدید حسگرها می‌تواند بار دیگر آن را به روی گوشی بازگرداند.

قانون-در حالیکه اکنون حسگر اثر انگشت در گوشی‌های جدید به پشت گوشی منتقل شده، نسل جدید حسگرها می‌تواند بار دیگر آن را به روی گوشی بازگرداند.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا ، شرکت توسعه دهنده "Synaptics" یک حسگر جدید ابداع کرده که می‌تواند زیر صفحه نمایش تعبیه شود و کاربر تنها با لمس قسمتی از نمایشگر قفل گوشی را باز کند.

سازنده می‌گوید اولین حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش در حال تولید انبوه است و سال آینده در یکی از گوشی‌های جدید یکی از پنج غول تولیدکننده گوشی هوشمند در دنیا به بازار خواهد آمد.

این به این معنی است که همه سازندگان گوشی‌های اندروید به سیستم بیومتریک تشخیص چهره روی نخواهند آورد.

سال 2017 سالی بود که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در دنیا دکمه‌های زیر صفحه نمایش را حذف کردند و حسگرهای اثر انگشت را به پشت گوشی منتقل کردند که البته مثلا در مورد آیفون X این امکان به طور کل حذف شد.


اکنون به نظر می‌رسد فناوری به اندازه کافی پیشرفت کرده که حسگر اثر انگشت به جای قبلی خود بازگردد، اما این بار به صورت مخفی در زیر صفحه نمایش.

این فناوری احتمالا در یکی از پرچمداران سال 2018 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شرکت سازنده می‌گوید حسگر جدیدش با هر دو نمایشگر معمولی و منحنی کار می‌کند و یک مکانیزم باز کردن قفل لحظه‌ای را فراهم می‌کند که بر سرعت اسکن سه‌بعدی غلبه می‌کند.

این تراشه می‌تواند در فضایی به ضخامت 1.5 میلیمتر جاگذاری شود.