کد خبر : 65581 تاریخ : ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۰ دي - 10:33
آمریکا میانجیگر بین فلسطین و اسرائیل نیست مشاور ابومازن تاکید کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین به دنبال یک میانجیگر جدید به جای آمریکا برای حل درگیریها میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها است.

قانون-  مشاور ابومازن تاکید کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین به دنبال یک میانجیگر جدید به جای آمریکا برای حل درگیریها میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها است.

به گزارش قانون به نقل از النشره، نبیل شعث مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در یک گفتگوی تلویزیونی تاکید کرد: آمریکا خود را تنها میانجیگر میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها می دانست اما در واقع این کشور نه از لحاظ امنیتی و نه از لحاظ شفافیت، میانجیگر نبوده است آمریکا در یک دوره بعد از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ یک قدرت اصلی در این دنیا به شمار می آمد.

وی در ادامه افزود: ما خواهان یک چارچوب بین المللی و نه یک کشور میانجیگر هستیم. ما می خواهیم به یک چارچوب بین المللی شبیه آنچه که به وسیله آن توافق هسته ای با ایران محقق شد و یا چارچوب پیشنهادی فرانسه و نشست ۷۴ کشور در پاریس برای تکمیل آن دست یابیم.

شعث تاکید کرد: تلاشها برای رویارویی با پروژه صهیونیستها از طریق به رسمیت شناختن کشور فلسطین در عرصه بین المللی همچنان ادامه دارد.