کد خبر : 68999 تاریخ : ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۰ بهمن - 20:32
تاثير بارش بر كاهش آلودگي هوا مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست تاكيد كرد: بارش باران و برف بر کاهش آلودگی هوای کلانشهر‌ها تاثیر مثبت دارد.

قانون- مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه بارش باران و برف بر کاهش آلودگی هوای کلانشهر‌ها تاثیر مثبت دارد، گفت: این تاثیرگذاری به معنای حل مشکل آلودگی هوا نیست، چون امروز شاهد افزایش شاخص آلودگی هوا هستیم.

به گزارش قانون به نقل از شینا انصاری ، در مورد تاثیر بارش برف و باران بر کاهش آلودگی هوا اظهار کرد: قطعا بارش‌های اخیر در کلانشهر‌هایی مثل تهران در بهبود کیفیت هوا تاثیر گذاشته است، اما همین امروز متاسفانه شاهد افزایش شاخص کیفیت هوا در تهران هستیم و کیفیت هوا به شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس رسیده است.

وی افزود: شاخص روزانه کیفیت هوا در شهر‌های بزرگ مثل تهران، اصفهان و مشهد بالا رفته است درحالی که در روز‌های اخیر شاهد بارش باران یا برف در این شهر‌ها بودیم. این نشان می‌دهد که بارگذاری جمعیتی درتهران و سایر کلانشهر‌ها دچار اشکال است و جمعیت این شهر‌ها بالاتراز حد ظرفیت زیستی است.

مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: این بارش‌ها قطعا تکافوی بار جمعیت خودرویی و انسانی موجود در پایتخت را نمی‌کند و باعث حل مشکل آلودگی هوا در کلانشهر‌هایی مثل تهران نمی‌شود.

به گفته انصاری قطعا فردا در تهران شاخص کیفیت هوا بالاتر می‌رود و هوا آلوده‌تر خواهد شد.