کد خبر : 69805 تاریخ : ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن - 09:36
آخرین وضعیت اطفای حریق در ساختمان برق حرارتی سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: کماکان آتش‌نشانان عملیات خود را دنبال می‌کنند، آتش‌نشانان ساعات گذشته، ساعات بسیار پرکار و پرتلاشی را پشت سر گذاشتند.

قانون- سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: کماکان آتش‌نشانان عملیات خود را دنبال می‌کنند، آتش‌نشانان ساعات گذشته، ساعات بسیار پرکار و پرتلاشی را پشت سر گذاشتند.

به گزارش قانون به نقل از تسنیم، روز گذشته آتش سوزی در ساختمان برق حرارتی در تهران به وقوع پیوست در همین رابطه سید جلال ملکی سخنگوی آتش‌نشانی تهران درباره آخرین وضعیت اطفای حریق در ساختمان برق حرارتی اظهار کرد: کماکان آتش‌نشانان عملیات خود را دنبال می‌کنند، آتش‌نشانان ساعات گذشته، ساعات بسیار پرکار و پرتلاشی را پشت سر گذاشتند.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: در ساعات اولیه بامداد امروز آتش‌نشانان با کاهش دما در طبقات پایینی که به پیرو تاکتیکهای خاصی اتخاذ شده بود، توانستند به طبقه منفی سه نفوذ کرده و با ادامه همان روش عملیاتی در ساعت 2:30 بامداد امروز، نیروها به طبقه منفی چهار نفوذ کرده اما به دلیل وجود حرارت و دود زیاد، مدت زمان نیروها در حد دو تا سه دقیقه بود.

وی خاطرنشان کرد: بازدیدها و بررسی‌های اولیه و اتخاذ تدابیر عملیاتی مخصوصاً استفاده از فوم و آب در دستور کار قرار گرفته و آتش‌نشانان در قالب تیمهای سه و چهار نفره به طبقه منفی چهار ساختمان برق حرارتی می‌روند و مدت زمان حضور هر تیم به پنج تا 10 دقیقه رسیده و مدت حضور بیشتر شده است.

 

ملکی افزود: بخشهایی در داخل بایگانی به دلیل اینکه پشت فایلها و دیوارهای فلزی و گچی قرار داشتند از نظرها دور مانده اما اکنون آتش‌نشانان از وضعیت اطلاع پیدا کرده و می‌توانند بخشی از مسیر را ببینند ولی زمانیکه درها باز می‌شود با حرارت روبه‌رو هستند.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: باید درجه حرارت بیشتر پایین بیاید تا آتش‌نشانان بتوانند وارد آن بخشها نیز بشوند و عملیات با احتیاط و رعایت اصول پیش برود، اگر مشکل خاصی پیش نیاید انشاء‌الله وضعیت بهتر خواهد شد.