کد خبر : 70049 تاریخ : ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن - 10:14
جزئیات جلسه نمایندگان ۳ قوه درباره موسسات مالی نایب رئیس اول مجلس جزئیات آخرین جلسه نمایندگان ۳ قوه برای حل مشکلات موسسات مالی و اعتباری را تشریح کرد.

قانون- نایب رئیس اول مجلس جزئیات آخرین جلسه نمایندگان ۳ قوه برای حل مشکلات موسسات مالی و اعتباری را تشریح کرد.

 

به گزارش قانون به نقل از تسنیم، مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه برای بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری، اظهار داشت:در این جلسه مقرر شد که هیئت‌های تسویه شکل گیرد که یکی از آن‌ها هیئت‌ها تسویه قانونی است که هیئت موسس دارد و دیگری هیئت تسویه‌ای که از سوی دولت و قوه قضاییه باید برای تسریع در کار‌ها تشکیل شود که به این منظور نمایندگانی از وزارت اطلاعات، قوه قضاییه و بانک مشخص شدند.


وی با بیان اینکه در آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه وزیر اطلاعات نیز حضور داشت، افزود: در نشست مذکور مقرر شد وزیر اطلاعات درباره اموالی که باید شناسایی شود و اموالی که چند مرتبه منتقل شده نیرو‌های ویژه‌تری تعیین و انتخاب کند.

نایب رئیس اول مجلس که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌وگو کرده است، ادامه داد: همچنین در نشست اخیر مقرر شد که بین وزارت اطلاعات و قوه قضاییه هماهنگی و همکاری ایجاد شود، تا اموالی که در روند سپرده‌گذاری توسط موسسه زمین و ملک خریداری شده شناسایی شود تا حق و حقوق سپرده گذاران ضایع نشود و سپرده‌هایشان بازگردد.

پزشکیان با بیان اینکه براساس گفته بانک مرکزی مراکزی برای پاسخگویی به سپرده گذاران تعیین شده است، یادآور شد: این مراکز از سوی بانک مرکزی مشخص شده تا افرادی که سپرده‌های بیش از ۲۰۰ میلیون دارند و یا افرادی که سپرده‌های خود را دریافت نکرده‌اند به این مراکز مراجعه کنند.

وی با اشاره به یکی از تصمیمات مهم دیگر در نشست اخیر سران سه قوه، تصریح کرد: درباره سپرده‌گذاران شرکت تعاونی اعتباری ولیعصر (عج) رباط‌کریم و بهارستان مقرر شد که سپرده‌های آن‌ها تا ۵۰ میلیون تومان پرداخت و اموال این موسسه نیز شناسایی شود تا بتوان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به آن‌ها پرداخت کرد.