کد خبر : 71825 تاریخ : ۱۳۹۶ چهارشنبه ۹ اسفند - 10:00
كينه‌توزي‌هاي دنباله‌دار حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع و آخرین وداع با سردار سازندگی نشان داد که او زنده است و نمرده

قانون-فراز صادقی مقدم/ فعال سیاسی

به تازگی شاهد دور جدید هجمه‌هاي مدیریتی و رسانه ای با عبارات و جملات مشابه به قبل که نشان از یک برنامه ریزی منسجم برای هاشمی زدایی از تمام ارکان های تحت مدیریت مرحوم آیت ا… هاشمی رفسنجانی است، هستيم. در یک سال گذشته شاهد بودیم که کینه توزی ها و حسادت ها علیه مرحوم هاشمی رفسنجانی به جایی رسید که به طور علنی با سیاست های کلان و خط فکری ایشان به مخالفت و مغابله پرداخته شد و با شعار کشتی بان را سیاستی دگر آمده به طور عمومی این تخریب را آغاز کردند .

متاسفانه در این روز ها دیده می شود به جای حرمت گذاری به ایشان تخریب هایی علیه ایشان انجام می شود که نه به مصلحت ملک است نه مملکت و عده ای در تلاش هستند تا نام هاشمی را از دستاورد هایش بزدایند. در حقیقت حضرت امام خمینی ( س ) با ذکاوت و نگرشی عمیق و اصولی حیات هاشمی را متوقف به حیات انقلاب اسلامی کردند اما تحریف‌گران می‌کوشند حیات انقلاب اسلامی را متوقف به هر نوع مشی غیر از هاشمی رفسنجانی کنند .

تعبیر امام (س) تأسی به تعبیر حضرت امیر ( ع) است مبنی بر اینکه باید اشخاص را با حق و باطل سنجید و نه اینکه اشخاص را ولو پس از لغزش و انحراف‌شان ملاک حق و باطل قرار داد. بي‌شك نهضت اسلامی ایران مدیون تلاش ها و افکار بلند افرادي مانند مرحوم هاشمی رفسنجانی است. همراهی تام و کامل او با امام امت (س) و رهبر معظم انقلاب اسلامی ، اداره کردن با عزت هشت ساله جنگ تحمیلی ، ریاست چندین ساله بر قوای مقننه و مجریه در شرایطی که تمام زیر ساخت‌های اقتصادی و مالی کشور فرو پاشیده بود و سرداری موثرش در بازسازی آن ها ، کار بزرگش در تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی که چراغ های دانش عالی را در تمام شهرها و روستا های کشور روشن کرد و صبر و استواری او در جبهه های ناجوانمردانه منافقان و خناسان علیه او که هر روزه به کار بردند و ... همه و همه از خاطره هاي فراموش ناشدنی ایشان است .

حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع و آخرین وداع با سردار سازندگی نشان داد که او زنده است و نمرده و اگر چه قریب به هشت سال در شرایطی که جامعه نیازمند خطبه های راهگشای ایشان در نماز جمعه بود مردم را از شنیدن سخنان امید آفرین او محروم کردند ، هاشمی رفسنجانی همیشه محور وحدت بود ، نه وحدتی که به زور و قدرت و فشار بنا شود بلکه همدلی و اتحادی که اساسش محبت، رافت و گذشت بود .

ایشان همواره بر این موضوع تاکید داشتند كه ممکن است خطایی کرده باشند لیکن امید دارند خداوند اشتباهات ایشان را ببخشد ، ولی امروز شاهد آن هستیم که خناسان از هر اهرمی برای تخریب ایشان و با استفاده از دستاورد های شخص ایشان کوتاهی نمی کنند .

در نهایت انسان وقتي مي‌بيند که گروهی با بغض و کینه خود را بلندگوی نظام می دانند و برای دفاع از منطقی که ندارند به هر شیوه غیر منطقی دست می زنند، نگران نظام مي‌شود. که این غرق شدن آن ها در بغض و کینه یادآور مثل عربی است که می‌گوید : الغریق یتشبث بکل حشیش.