کد خبر : 72737 تاریخ : ۱۳۹۶ جمعه ۱۸ اسفند - 17:20
زمان تسویه با سپرده‌گذاران تعاونی ولی‌عصر نایب رئیس اول مجلس از تسویه تمامی سپرده‌گذاران تعاونی ولی‌عصر تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تا روز چهارشنبه هفته آینده خبر داد.

قانون- نایب رئیس اول مجلس از تسویه تمامی سپرده‌گذاران تعاونی ولی‌عصر تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تا روز چهارشنبه هفته آینده خبر داد.

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه برای بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری، گفت: براساس گزارشی که در آخرین نشست ارائه شده پرداخت سپرده‌های تعاونی ولی‌عصر(عج) و افضل توس آغاز شده و در تعاونی افضل توس به خوبی پیش می‌رود و تقریبا سپرده‌ها بالای 100 میلیون تومان در حال پرداخت است.

وی با بیان اینکه درباره سپرده‌گذاران تعاونی ولی‌عصر(عج) عنوان شده که براساس یک زمان‌بندی خاص بر مبنای حروف الفبا مراجعه کنند، افزود: تا هفته آینده تمامی این سپرده‌گذاران پوشش داده می‌شوند، چراکه گویا تمام سپرده‌گذاران به یکباره برای دریافت سپرده خود مراجعه کرده بودند، که این موضوع سبب دشواری مدیریت شده و باعث شده بود که پرداخت‌ها براساس روال عادی انجام نشود.

نایب رئیس اول  مجلس ادامه داد: در حال حاضر با خود سپرده‌گذاران هماهنگ کرده‌اند که براساس روال به نوبت و به ترتیب حروف الفبا برای دریافت سپرده خود مراجعه کنند که مشکل آنها نیز در حال برطرف شدن است که ردیف اعتباری برای آنها باز شده و قدم بزرگی برداشته شده و تا 100 میلیون تومان تا چهارشنبه آینده به تمامی سپرده گذاران پرداخت می‌شود.

پزشکیان با بیان اینکه بانک مرکزی گزارش‌هایی ارائه کرد مبنی بر اینکه ظاهرا در یکی از دانشکده‌های دانشگاه تهران جلسات پاسخگویی با حضور سپرده‌گذاران و بانک مرکزی برگزار شده است، یادآور شد: براساس اطلاعات دریافتی در نهایت همه با یک رضایت نسبی از این جلسه خارج شدند، چراکه در واقع زمانی که فعالیت‌های بانک مرکزی، هیئت سه نفره، دولت و قوه قضاییه را شنیده بودند نسبتاً از اقدامات راضی بودند، لذا مقرر شد که این جلسات تقویت شده تا پاسخگویی شفاف‌تر شود و ارتباطات مردمی افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه مقرر شده که هیئت تسویه هفته آینده گزارشی ارائه دهد تا مشخص شود که کارها به چه شکل انجام می‌شود، افزود: مقرر شده است که در یک الی دو ماه آینده نحوه پاسخگویی به افرادی که بالای 100 و 200 میلیون تومان سپرده‌گذاری کرده‌اند مشخص شود و سعی شود مشکلات آنها رفع شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: پروژه تسویه باید کار خود را سرعت بخشد و با هفته‌ای یک الی دو جلسه نمی توان اقدامات لازم را انجام داد، لذا این هیئت باید 24 ساعته تمرکز و بر روی موضوع کار کنند تا مشکلات حل شود.

پزشکیان با بیان اینکه مقرر شده که یک بولتن از اقدامات صورت گرفته توسط نمایندگان سه قوه تهیه شود، اظهار داشت: مقرر شده براساس این بولتن تصمیماتی که توسط ما اخذ شده و اقداماتی که صورت گرفته تطابق داده شود، چراکه ما در جلسات مختلف تصمیماتی گرفته‌ایم که با تاخیر برخی به نتیجه رسیده و برخی در نیمه راه است.

وی تصریح کرد: مقرر شد تمام تصمیمات به صورت یک جدول درآید و وضعیت موجود هر موسسه و بانک مشخص و تعیین شود که چگونه باید به این هدف برسیم و چگونه اندازه گیری می‌کنیم که به این هدف رسیده‌ایم و اگر نرسیده‌ایم مشکل کجاست؟

نایب رئیس اول مجلس با بیان اینکه مقرر شده سیستم نظارتی نیز هفته آینده گزارش ارائه دهند تا نظارت تشدید و تقویت شود،اظهار داشت: باید مشخص شود که آیا تمام بدهی‌ها پرداخت شده یا خیر؟و آیا شاکی ندارند یا خیر؟و اگر پرداخت نشده چرا اقدام عملیاتی صورت نگرفته است؟

پزشکیان تصریح کرد: مقرر شده که گروهی تشکیل شود تا موسسات دیگری که تا به حال به آنها پرداخته نشده و ممکن است مشکل داشته باشند، شناسایی شوند و قبل از اینکه منجر به مشکلی شده از بروز آن پیشگیری شود تا دوباره با چنین مسائلی مواجه نشویم.