کد خبر : 74098 تاریخ : ۱۳۹۷ شنبه ۱۱ فروردين - 20:00
فرود نخستین هواپیمای عراقی در ریاض نخستین هواپیمای عراقی در فرودگاه ریاض بر زمین نشست و پرچم عراق از پنجره اتاقک خلبان به نشانه سلام و درود بر مقامات این فرودگاه بالا رفت.

قانوننخستین هواپیمای عراقی در فرودگاه ریاض بر زمین نشست و پرچم عراق از پنجره اتاقک خلبان به نشانه سلام و درود بر مقامات این فرودگاه بالا رفت.

به گزارش قانون به نقل از سومریه نیوز، خلبان این هواپیمای عراقی اعلام کرد، این نخستین پرواز خطوط هوایی این کشور به مقصد عربستان است و به دنبال آن پروازهای دیگری به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد و فرودگاه الدمام عربستان انجام خواهد شد.

خلبان و دو کمک خلبان این هواپیمای عراقی پرچم این کشور را از پنجره اتاقک خلبان به نشانه سلام و درود بر مقامات این فرودگاه بالا بردند.

نخستین هواپیمای عربستان ۱۹ ماه میلادی جاری وارد فرودگاه اربیل شد تا نخستین پرواز بین‌المللی باشد که پس از لغو تحریم بین‌المللی اجرایی می‌شود.

خبرنگار سومریه نیوز گفت، ورود هواپیمای عربستان به فرودگاه بین‌المللی اربیل پس از تصمیم دولت مرکزی مبنی بر بازگشایی دو فرودگاه اربیل و سلیمانیه به روی پروازهای خارجی صورت گرفت.

این خبرنگار افزود، این پرواز به فرودگاه اربیل نخستین آن پس از لغو تحریم بین‌المللی است و در طول هفته چهار پرواز از عربستان به اربیل صورت خواهد گرفت.