کد خبر : 74404 تاریخ : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۵ فروردين - 21:20
تغییر نام پرتقال ایرانی برای گران‌فروشی برخی میوه فروشان برای کسب سود بیشتر، پرتقال داخلی را به نام میوه وارداتی به خریداران می‌فروشند.

قانون-برخی میوه فروشان برای کسب سود بیشتر، پرتقال داخلی را به نام میوه وارداتی به خریداران می‌فروشند.

به گزارش قانون به نقل از ایلنا، در حالی که میزان برداشت محصول پرتقال داخلی برای ایام عید و پس از آن به حدی بالا بوده که به گفته محمد رضا شعبانی رئیس اتحادیه مرکبات نیازی به واردات نداشته و تا اوایل خرداد ۹۷ هم این محصول به وفور در کشور یافت خواهد شد، اما باز هم در گوشه و کنار کشور شاهد تخلفاتی در این خصوص هستیم.

در این ایام برخی مغازه‌های میوه فروشی، میوه داخلی را با هدف بالا بردن قیمت این محصولات بانام کشور‌های دیگر به مشتریان عرضه می‌کنند که یکی از این تخلفات فروش پرتقال داخلی با قیمت بالاتر به نام پرتقال مصری است.

جالب این که این تغییر نام در حالی صورت گرفته که نام و برچسب داخلی روی این میوه مشهود است.

در این خصوص قاسمی مدیر عامل سورتینگ قاسمی که میوه‌ها از محل این سورتینگ به بازار ارسال شده بود به خبرنگار اقتصادی ایلنا گفت: بار ارسال شده از رامسر به تهران و شهر‌های دیگر، پرتقال تامسون شمال و پرتقال خونی تولید داخلی بود و هیچ باری با این نام (پرتقال مصری) برای هیچ استانی ارسال نشده است.

وی افزود: با روند رو به رشد تولید پرتقال در داخل هیچ باری به این نام از کشور‌های دیگر وارد کشور نشده است و فروش پرتقال داخلی با نام پرتقال مصری تخلف محسوب می‌شود.